Zarezerwuj najlepsza salę na bankiet

bankiet
Wesele, jakie następuje po ceremonii zaślubin jest w naszej kulturze bardzo znaczącym wydarzeniem. Jego zaplanowanie, zwłaszcza gdy ma się sporą rodzinę, to szczególne wyzwanie, gdyż absolutna większość przyjęć jest przygotowywana na przynajmniej 100 osób.

Jedną z najważniejszych kwestii jest rzecz jasna wybór najlepszego lokalu. Lokale do wynajęcia oferuje wiele firm – możliwości pod tym względem jest dość sporo, ponieważ w zasadzie każda miejscowość w Polsce posiada szeroki wachlarz sal, jak na przykład lokale w Legnicy (zobacz je na http://letia.pl/pl/).

Które kwestie koniecznie trzeba wziąć pod uwagę?

Pierwszym krokiem musi być precyzyjne policzenie liczby gości. Niektóre sale bowiem mają w tym względzie ograniczenia i jeżeli organizuje się wesele na około 200 osób, nie można wynająć lokalu, jaki jest w stanie zmieścić jedynie 100 gości. W dodatku, istotne znaczenie ma obecność klimatyzacji.

W teorii jest to aktualnie standard, niemniej w praktyce niekiedy okazuje się, że sale są jej pozbawione, co może okazać się nadzwyczaj problematyczne, w szczególności jeśli wesele ma się odbywać latem, które w Polsce bywa gorące. W trosce o komfort swój oraz gości, trzeba zadbać o klimatyzowaną salę. Jeśli jest taka możliwość lokal powinien znajdować się też w niewielkiej odległości od kościoła czy urzędu, w jakim odbędzie się ceremonia zaślubin. W ten sposób goście nie będą mieli problemów z transportem. Opcjonalnie, jeśli odległość jest duża można postarać się o wynajęcie busa lub autobusu. Naturalnie, dość znaczące są także kwestie estetyczne, chociaż na dzisiejszym rynku działa dużo zdolnych dekoratorów, którzy proponują takie dekoracje sali, że nawet najbrzydszy lokal będzie przypominał własnym wyglądem książęcy pałac. Niemniej jednak, zdecydowana większość sal jest faktycznie pięknych. Dostępne są sale w stylistyce klasycznej czy rustykalne, naśladujące dawne karczmy.

Końcowy wybór zależy już od wymagań państwa młodych w tym względzie. Większość sal oferuje usługi własnych kucharzy i narzeczeni nie muszą w sumie niczym się przejmować, poza uiszczeniem stosownej opłaty. Jeżeli jednakże planuje się skorzystanie z zaufanej kucharki, wówczas trzeba szukać lokali, jakie dopuszczają taką możliwość. Mogą to być chociażby remizy strażackie, w przeszłości niezmiernie popularne wśród par młodych.