Hydrografika – czym się cechuje?

Druk
Czym jest hydrografika? Jest to jedna z bardziej nowoczesnych technik nakładania druku. Co powinniśmy wiedzieć o hydrografice?

W pierwszym rzędzie hydrografika pozwala nanosić różnego typu wzory na nawet szczególnie skomplikowane nawierzchnie. Aby je zrobić, należy mieć odpowiednie narzędzia, pośród których znajdują się wanna do hydrografiki, folia, aktywator oraz specjalna przemysłowa zmywarka. Jednym ze szczególnie ważnych kroków, którego nie można zignorować, jest odtłuszczenie powierzchni i jej zmatowienie. Ponadto należy pomalować ją podkładem, zaś po nałożeniu wzoru nanieść bezbarwny lakier, który zabezpieczy naniesiony transferowy druk wodny i ochroni go przed zniszczeniem.

Druk wodny stworzony w technice hydrografiki można wykorzystać m.in. w gałęzi przemysłowej, motoryzacyjnej oraz reklamowej.

kaski z drukiem wodnym
Autor: Miroslav Zachoval
Źródło: http://www.flickr.com

Świetnie nada się także do wzorów na wózkach dziecięcych albo akcesoriach do domu. Druk wodny rewelacyjnie dekoruje każdy rodzaj powierzchni. Na folii można nanieść wszystkie możliwe wzory, w tym te geometryczne bądź wzory odwzorowujące drewno lub marmur, dzięki którym produkt, na którym zostanie wykonany, znacznie zwiększy swoją wartość oraz podniesie się poziom jego estetyki. Dostępne są nawet najbardziej oryginalne desenie – wszystko zależy od osobistych potrzeb klienta. Poza tym powyższy typ druku jest nad wyraz wytrzymały i trudno na nim wyrządzić jakiekolwiek uszkodzenia. Fachowość jego wykonania zapewnia niezrównaną jakość.

Jeśli chcemy wiedzieć więcej na temat hydrografiki, możemy zapisać się na szkolenia z hydrografiki. Nie tylko nauczymy się opisywanego sposobu nanoszenia druku, ale będziemy mogli rozszerzyć zakres swoich usług a także pozyskać kolejnych klientów interesujących się tą nowatorską techniką. Szkolenia z hydrografiki, takie jak na http://www.waterdesign.com.pl/szkolenia.php uczą np. w jaki sposób dobierać odpowiednie lakiery, kolory oraz należycie przygotować warunki pracy.

Uczestnicy szkoleń zapoznają się również z budową wszystkich niezbędnych do przeprowadzenia tego procesu urządzeń i tego czym kierować się w czasie wybierania dostawców materiałów. Oprócz tego każdy dostaje materiały szkoleniowe, które ułatwiają przyswajanie wiedzy. Warto jest więc lepiej zaznajomić się z tym tematem i wykorzystać nowe rozwiązania.