My, nowocześni, ludzie sukcesu

images
Kto to jest człowiek nowoczesny i czy w ogóle istnieje taka kategoria? Trudno powiedzieć zważywszy, iż tyle, ile opinii, tyle kanonów człowieka, który zasługuje by szczycić się tym mianem. Czy jednak możemy dostrzec pewne cechy wspólne, czy łatwiej nam mówić w osobnych kategoriach o nowoczesnej kobiecie lub o nowoczesnym facecie?

Autor: Atlantic

Ta kwestia jest z całą pewnością skomplikowana, podobnie, jak rozdział ról między kobietą a mężczyzną ulega powoli zatarciu. Dawniej to było jasne i czytelne: kobieta jest patronką ogniska domowego, zajmuje się dziećmi, troszczy się o dom, przygotowuje posiłki, utrzymuje ład i porządek, robi pranie, natomiast mężczyzna ma utrzymywać rodzinę, czyli jest dostarczycielem pieniędzy i innych rzeczy bez, których komórka społeczna zwana rodziną nie jest w stanie przeżyć. Jeśli o kobiecie można powiedzieć, iż troszczy się o ognisko domowe, symbolicznie podtrzymuje rodzinny płomień wewnątrz domu, w taki sam sposób o mężczyźnie powinniśmy rzec, że zmaga się ze światem zewnętrznym, stawia mu opór, nadając kształt bezkształtnym realnym przeszkodą przeszkodom.

Dzisiaj niemniej jednak te role się trochę zmieniły. Prawdą jest, że w ogólnie rzecz ujmując tradycyjny model nie uległ zmianie, jednakże czynniki społeczno-polityczne wymuszają pewne zachowania. Urlopy macierzyńskie, bezrobotny mężczyzna, a pracująca na pełny etat kobieta – to nie są zaskakujące widoki dnia codziennego.

Przedstawiając więc człowieka nowoczesnego musimy zwracać uwagę na mężczyznę i kobietę w ten sam sposób, jako osoby o podobnych dążeniach do bycia na bieżąco. kosztowne, perfumy prestiżowapraca, modne rzeczy, jak luksusowy pojazd czy na przykład zegarek orient (kliknij), to atrybut obu płci. Skończyły się już czasy, kiedy kobieta była dodatkiem do mężczyzny. To mężczyzna robił karierę, a kobieta miała się dobrze prezentować w domowym zaciszu.

Hierarchiczny porządek i swego rodzaju model który faworyzuje męski wzorzec odszedł w cień, od teraz nie można oświadczyć z z pełną stanowczością, iż panowie rządzą światem, ponieważ tuż za nimistoją panie, nie obawiające się konfrontacji, bardziej nawet elastyczne na nadchodzące zmiany, szybko dostrzegające ciekawe tendencje, z łatwością przystosowujące się się do nowych realiów. Mężczyźni już nie mogą czuś się niezagrożeni, muszą być czujni, jeśli nie chcą oddać prymu kobietom. Albo zamiast walczyć mogą się podzielić władzą, tego typu pomysł chyba wszystkim wyjdzie na dobre. Więcej o zegarkach: http://www.dom-czasu.pl/145-zegarki-perfect.