Czym charakteryzuje się sitodruk?

sitodruk
Sitodruk jest najstarszą techniką odwzorowywania druku. Wziął się z dawnych czasów, kiedy to Chińczycy upiększali charakteryzowaną metodą różnorodne tkaniny. Dzisiaj jest to jedna z głównych technologii, która odnalazła szerokie zastosowanie dzięki wielu atutom, jakie ma. Czym zatem odznacza się sitodruk?

sitodruk
Źródło: flickr.com

Nade wszystko sitodruk polega na ręcznym bądź mechanicznym przeciskaniu farby za pomocą należytego urządzenia przez formę drukarską. Sitodruk jest stosowany na wszelkich podłożach drukarskich. Odnosi się to nie tylko do materiału, ale również wybranego kształtu oraz powierzchni tworzywa. Bez trudności zadrukujemy folię lub tkaniny osiągając idealny rezultat.

sitodruk
Źródło: flickr.com

Bezsprzecznym plusem przedstawianej techniki jest sporządzanie wydruku odpornego na niesprzyjające warunki pogodowe, m.in. na deszcz. Dodatkowo ma dużą odporność mechaniczną – trudno go zepsuć.Z tego względu nie musimy chronić go w żaden dodatkowy sposób. Co więcej, farba wykorzystywana do sitodruku może być kryjąca albo częściowo kryjąca. Znaczy to, że wydruki stworzone dzięki tej technice są naprawdę pełne życia i niezwykle intensywne. Rezultaty można porównać do użycia farb olejnych. Nie trzeba obawiać się ścierania farb. Sitodruk gwarantuje sporządzenie pierwszorzędnych wydruków w wyraźnych barwach. Ale to jeszcze nie koniec.
Sitodruk oferuje dużą różnorodność farb. W zależności od oczekiwań zainteresowanego można zastosować m.in. farby metaliczne, fluorescencyjne lub brokatowe. Wszystko można ustalić i wykonać wydruk, z którego będziemy faktycznie usatysfakcjonowani (dowiedz się więcej o nowoczesnych maszynach do sitodruku).

Sitodruk wykorzystywany jest m.in. do różnego rodzaju materiałów reklamowych na potrzeby firm, wizytówek, plakatów, jak również odzieży. Wyjątkowo powszechne są nadruki na t-shirtach, które mogą stanowić doskonały prezent dla bliskiej nam osoby. Niezbędna jest jedynie profesjonalna maszyna do koszulek, którą bez trudności znajdziemy w sprawdzonych drukarniach. Dobrze jest dokładnie się rozejrzeć, by otrzymać naprawdę pierwszorzędnej jakości sitodruk. Maszyny używane często można kupić do indywidualnego wykorzystywania, jednak do pojedynczych projektów lepiej jest po prostu złożyć zlecenie w odpowiedniej firmie i być zadowolonym z końcowych rezultatów – maszyny do sitodruku używane – więcej informacji.