Wizytówka – podręczna reklama

Wizytówka
Dziś trudno wyobrazić sobie usługodawcy bez wizytówki. Jest to najpopularniejsza forma przekazywania swoich danych i bezpośredni sposób dotarcia do klienta. Zauważmy, że swoje wizytówki mają na dzień dzisiejszy nie tylko freelancerzy, ale także gabinety stomatologiczne, duże sklepu. Na wizytówce znajdują się bowiem najważniejsze informacje, takie jak e-mail strona internetowa, telefon oraz godziny otwarcia.

Trzeba jednakże zauważyć, że wizytówka to także prosta forma reklamy. Na tym niepozornym kartoniku drukuje się przeważnie logo i nazwę firmy, a niekiedy krótką ofertę. Mając świadomość o tym, że większość ludzi nosi nosi tego typu rzeczy w portfelu, trzeba zatroszczyć się o jak najciekawszą reklamę, a więc spersonalizowany projekt swojej wizytówki.

Jak wybrać najlepszy projekt?

wizytówka
Autor: Geoffrey Franklin
Źródło: http://www.flickr.com

Wizytówka (poszerzone informacje pod linkiem) zdecydowanie daje profesjonalnemu projektantowi duże pole do popisu. Co ciekawe trzeba dużych zdolności, żeby zaprojektować oryginalną wizytówkę, która będzie zarazem praktyczna. Naturalnie oryginalne projekty są obecnie w cenie, jednakże nie można zapominać, że wizytówka musi być czytelna.

Z drugiej strony, jeśli swoją designerką formą zaintryguje klienta, poświęci jej więcej uwagi i być może lepiej zapamięta naszą firmę.Wizytówka powinna być dopasowana i odpowiednia do tego, czym się zajmujemy. Zwłaszcza w niektórych branżach wizytówka (zobacz również wizytówki Bytów) powinna komunikować powagę. Wtedy projekt powinien być stonowany. Możemy sobie jednakże pozwolić na bardziej elegancki papier, z którego będzie wykonana.

Druk i wykonanie

Wizytówka
Autor: SunnyView Dental
Źródło: http://www.flickr.com

Druk wizytówek (www.drukarniakid.pl/pl/oferta/9/Wizytowki) to również kwestia, na której nie powinno się oszczędzać. Nawet najoryginalniejszy projekt można zniweczyć w słabej drukarni. Druk może być cyfrowy lub offsetowy. Druk cyfrowy sprawdza się w sytuacji, gdy musimy wydrukować niewielką ilość kopii. Wtedy cena w stosunku do jakości będzie opłacalna. Przy większym nakładzie zdecydowanie korzystniej wybrać druk offsetowy.

Dla uzyskania ciekawego rezultatu, wizytówki można dodatkowo folią laminową lub wydrukować na papierze o oryginalnej fakturze.

W większych miastach, takich jak Wrocław bez problemu znajdziemy dobrą drukarnię. Większość z nich oferują także usługi projektowe. Zasadniczo jeśli chcemy nietypowego projekty, lepiej zlecić projekt u grafika.