Na pewno warto sprowadzać rzeczy z Chin

Regały paletowe
Szanujmy Chiny, ponieważ to błyskawicznie rozwijająca się ekonomia, która za pewien czas będzie zapewne na piedestale. Wiadoma sprawa: Chińczycy są w zasadzie ciągle stosunkowo niezamożnym społeczeństwem, ale zapamiętajmy, że jeszcze niedawno Chińczycy wiecznie głodowali, a więc progres jest godny naszego respektu. Ciężko zatem nie doceniać Chińczyków, szczególnie, iż w ciągu ostatnich lat dostrzec można, że chińskie towary nie są wcale kiepskie. Na przykład firma Lenovo doskonale obrazuje sukces Chińczyków.

kartony z papierami
Autor: kathryn
Źródło: http://www.flickr.com

I w tym momencie należy postawić nieskomplikowane pytanie: niby jak jakoś, chociażby trochę, wzbogacić się na rozwoju tego wielkiego kraju? Istnieją całkiem ciekawe alternatywy. I nawet typowy student może zarabiać na chińskim sukcesie!

W końcu niemal każdy z nas może importować towary z chin – należy mieć wymagane środki finansowe, a na dodatek odpowiedniego dostawcę. Jeżeli dopiero co rozpoczynamy importować produkty z Państwa Środka mamy prawo nie mieć większego pojęcia, którzy dostawcy są OK, a którzy po prostu nieco psują polepszający się wizerunek Chińczyków na arenie międzynarodowej. Na szczęście na azjatyckich serwisach zakupowych idzie bez najmniejszego problemu dokładnie oblukać sprzedawcę, to akurat nic za bardzo problematycznego. Cieszy, że azjatyckie produkty są coraz porządniejsze, choć inna kwestia jest taka, iż tak naprawdę Chiny są coraz droższym krajem, to jasne.

Regały paletowe
Autor: Feed My Starving Children (FMSC)
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak w dalszym ciągu taka zwykła chińska hurtownia internetowa, a naprawdę sporo ich prowadzi działalność, może zagwarantować fantastyczne laptopy, odzież czy małe RTV w coraz lepszej jakości, ale za te pieniądze o których w powiedzmy RP moglibyśmy tylko marzyć. Niby gwałtowny wzrost importu negatywnie działa na naszą gospodarkę, ponieważ nasza produkcja jest sporo mniej konkurencyjna cenowo, lecz jakby nie patrzeć trudno nie zauważyć, że właśnie tak działa wolny rynek. Inna kwestia to oczywiście to, iż na wszelkie towary z Chin jest naliczane cło i inne podatki. Zatem zysk będzie mniejszy.
Źródło: http://www.maxy.pl/