Powierz sprawy profesjonalistom, odbiór mieszkań od dewelopera

mieszkanie
Przyszedł czas by odebrać nowy dom ,mieszkanie? Boisz się wad, niedoróbek lub ukrytych usterek? Zdaj się na firmę specjalizującą się w odbiorze mieszkań.
Pojawiająca się myśl szybkiej przeprowadzki do wyczekanego mieszkania bywa bardzo obiecująca, mimo to nie możemy doprowadzić, by entuzjazm przeszkodził nam w rzeczowym oszacowaniu lokalu, w którym mamy zamieszkać. Do odbioru mieszkania trzeba podejść wyjątkowo precyzyjnie. Jeżeli teraz zauważymy i zgłosimy uwagi, ominiemy późniejszych kosztów za naprawy. Naprawa obitej lub pękniętej ściany to spory wydatek

.

mieszkanie
Autor: Gunnar Grimnes
Źródło: http://www.flickr.com
Umawiając się na odbiór techniczny mieszkania, wskazane jest by zaprosić do oględzin osobę niezwiązaną emocjonalnie z danym lokalem, która ”świeżym okiem” zerknie na poziom wykonanych robót. Niezbędna jest precyzja i elementarna znajomość tematu z zakresu budownictwa. Odbiór techniczny doskonale jest zaplanować w dzień wolny, w godzinach rannych oraz (więcej treści na ten temat) popołudniowych, w świetle naturalnym, które pozwoli na dostrzeżenie ewentualnych niedoskonałości.
Zdarza się, że korzystamy z pomocy osób, które ową sytuację już ”przerabiały” – nie jest to rozsądne wyjście. Nie możemy mieć bowiem pewności, że dostrzegą wszystkie potencjalne usterki oraz, czy będą posiadali zestaw specjalistycznych przyrządów. Odpowiednim rozwiązaniem jest udanie się na odbiór (zobacz serwis internetowy) techniczny z budowlańcem z praktyką czy inspektorem nadzoru – www.odbiorylokali.pl/oferta.html.

Dzięki doświadczeniu zawodowemu sprawdzi on punkt po punkcie, całe mieszkanie, tj. piony i jakość tynków ścian czy sufitów, kąty proste w pomieszczeniach, stolarkę (okna i drzwi), posadzki itp. Dokona rzeczowej oceny kupowanej nieruchomości oraz profesjonalnie będzie uzasadniał potrzebę wprowadzenia zmian (po wykonaniu odbioru możemy liczyć na opracowany protokół i dokumentację fotograficzną).

Najprościej będzie podać wyszukiwarce internetowej nazwę miejscowości w której znajduje się mieszkanie tudzież dom, np. odbiory techniczne mieszkań (www.odbiorylokali.pl/odbiory.html), a ujrzymy listę ofert z której zapewne zdecydujemy się na właściwą. Dzięki takiej wizycie nie odkryjemy przy kolejnym malowaniu, że nasze ściany przypominają fale Dunaju, a krzywa podłoga na piętrze, w trakcie chodzenia po niej – nie przerazi swym dźwiękiem domowników. Odbiór odbędzie się sprawnie, a my będziemy spokojniejsi.