Dla obrony własnej

noże składane
Są takie dzielnice w każdym mieście, gdzie tak naprawdę lepiej się nie zapuszczać, a jeśli już musimy, to musimy być na to przygotowani w dobry sposób, a więc mieć czym się obronić. Jest dużo takich materiałów, które mogą nam zagwarantować bezpieczeństwo, starczy się tylko zastanowić, co może nam się najbardziej przydać oraz na ile chcemy poczuć się bezpiecznie.

zestaw noży składanych
Autor: bobbi vie
Źródło: http://www.flickr.com
To jest idealne do zatrzymania napastnika

Jeżeli pragniemy mieć przy sobie coś, co zawsze będzie wspaniałą bronią, a czym równocześnie nie wyrządzimy nikomu trwałej szkody, to bez wątpienia w naszej torbie musi się znajdować pałka teleskopowa. Jest to jedna z broni obuchowych, wykorzystywana przede wszystkim przez policję oraz ochronę.

Złożona nie zajmuje dużo przestrzeni, a jednym ruchem, w niedługim czasie możemy ją rozwinąć, dzięki czemu stanie się ona niesamowitym rodzajem broni. Co istotne, to taka pałka jest niesamowicie lekka, więc bez wątpienia nie będziemy czuli, iż ją mamy, a więc ciągle będziemy mieli szanse trzymać ją przy sobie.

Nóż składany na wyprawy

A co kiedy lubimy maszerować, jeśli kochamy nowe przygody i pragniemy mieć przy sobie coś, co nie tylko zezwoli nam się w razie czego ochronić przed zagrożeniem, lecz również przyda nam się w innych momentach? Tu świetnie ma szanse spisać się nóż składany.

gaz pieprzowy
Autor: Benjamin Linh VU
Źródło: http://www.flickr.com

Nieduży, ale jednocześnie bardzo ostry, będzie idealny nie tylko do tego, żeby odstraszyć potencjalne zagrożenie, lecz też i aby otworzyć puszkę, lub po prostu aby pokroić chleb lub inne jedzenie, które zabraliśmy ze sobą. Nie zajmuje sporo miejsca, jest wygodny, a jego złożenie oraz wysunięcie jest niesamowicie łatwe, a równocześnie zupełnie bezpieczne.

Warto mieć przy sobie tego typu nóż, ponieważ dzięki temu z pewnością poczujemy się znacznie pewniej. Na wyprawach przydadzą się też przedmioty takie jak kieszenie idealne na wycieczce.

Są specjalne sklepy z takimi rzeczami

Jeżeli rozmyślamy, gdzie mamy szanse nabyć te wszystkie przedmioty, to należy za znaczyć, iż można to robić przez sieć, lecz również możemy wejść do różnych sklepów, które proponują nam wyposażenie militarne lub dla harcerzy. Jeśli dobrze poszukamy, to będziemy w stanie trafić na naprawdę odpowiednie produkty, które równocześnie będą występowały w niesamowicie przystępnej cenie.