Grupowe robienie zakupów to wielka oszczędność pieniędzy

wyprzedaże
Czy w ogóle typowe skarżenie się na za wysokie ceny ma sens? Zwłaszcza, że tak naprawdę najpoważniejszy problem jest w naszych pensjach – jakoś w powiedzmy takiej Norwegii jest drogo, dużo drożej, niż w naszym kraju, a tak czy siak ludzie wydają w procentach mniejszą ilość pensji, aniżeli my. No cóż, takowe oczywistości mają wiele sensu, lecz nie zapominajmy o jednej kwestii: tak czy siak byłoby dobrze gdybyśmy starali się wydać mniejszą ilość pieniędzy na zakupy.

kobieta na zakupach
Źródło: corbisimages.com

Jakby nie patrzeć jest łatwiej obniżyć wydatki, niźli najzwyczajniej w świecie zarabiać większe pieniądze. Tak naprawdę nawet wyjazd z Polski to nie jest idealny scenariusz, bo generalnie Polacy zarabiają tylko pensję minimalną – chociaż to tak czy siak godne pieniądze o których większość krajan może wyłącznie marzyć. Dobrze, ale jeśli ciągle jesteśmy Polakami mieszkającymi na terenie Polski, to nie ma najmniejszego sensu pisać w tym momencie nad emigracją.

Trzeba zwłaszcza polecić robienie grupowych zakupów. Zatem jeśli chcemy kupić pralkę, komputer albo drukarkę, najzwyczajniej oglądamy się za takimi hurtowniami, które z ogromną chęcią współpracują z odbiorcami detalicznymi. To znaczy zakupimy z grupą osób nieco większą liczbę sprzętu, lecz nadal będziemy typowymi odbiorcami detalicznymi. W sumie coraz rzadziej sytuacja jest taka, że hurtownia nawet nie ma zielonego pojęcia, iż istnieje takie zjawisko społeczne jak grupy zakupowe (wejdź na stronę). Zatem bez najmniejszego kłopotu ludzie mają okazję negocjować końcową cenę, z pewnością coś dadzą radę zmniejszyć. Na szczęście sytuacja jest taka, że polskie hurtownie walczą o klienta. A to chyba dobrze?

Zatem: choć to oczywiste, iż jeszcze przez bardzo długi okres czasu nie będziemy bogaci jak Niemcy, Duńczycy, Hiszpanie bądź zamieszkujący odległą Kanadę, to jednakże nie sposób nie dostrzec, że mamy dzisiaj wiele możliwości robienia dużo tańszych zakupów. Nasze konto w banku będzie o wiele bogatsze. Byłoby super. Kiedy jakiś nasz znajomy będzie narzekał na drożyznę, zalećmy mu szybko grupowe zakupy!