Różne oferowane zabiegi współczesnej medycyny kosmetycznej

Laser w służbie piękna
Dziś ładny wygląd ma istotne znaczenie dla każdej osoby. Starzenie się jest jednym z procesów, które wzbudza strach u młodych ludzi. Nie należy się więc dziwić, że rośnie liczba osób, jakie decydują się na skorzystanie z zabiegów medycyny estetycznej, która zresztą oferuje dziś bardzo bogaty wachlarz usług.

Laser w służbie piękna
Autor: DER-MED
Źródło: DER-MED
Ogromnym zainteresowaniem odznaczają się głównie zabiegi wykonywane za pośrednictwem urządzenia, jakim jest laser co2 (specjalny sprzęt). Daje szansę na przykład na spłycanie posiadanych zmarszczek. Na dodatek jest wykorzystywany też w korygowaniu wszelkiego rodzaju blizn, pozostałych na przykład po leczeniu trądziku. Laser takiego rodzaju jest także świetnym rozwiązaniem dla osób, które chcą mieć równy kolor skóry. Warto pamiętać, że zabiegi wykonywane z wykorzystaniem lasera są zupełnie bezpieczne i w sumie natychmiast otrzymuje się oczekiwany efekt. Nie wiążą się także z długą rekonwalescencją, a ich cena nie jest wygórowana, z tego powodu dostęp do tego rodzaju medycyny estetycznej ma dziś dużo więcej osób.
Zabiegi kosmetyczne
Autor: 123rf
Źródło: 123rf

Zdarza się, że zabiegi robione za pośrednictwem laserów trzeba powtarzać. Wszystko zależy od tego, z jakim problemem walczył pacjent. Lasery zapewniają też znakomite efekty w usuwaniu rozstępów, które są zmorą zdecydowanej większości kobiet – szczególnie tych, jakie były kiedykolwiek w ciąży.

Niemniej medycyna estetyczna nie kończy się na laserach co2. Jednym z często wybieranych zabiegów jest wypełnianie zmarszczek. Jeszcze niedawno w tym celu stosowano zazwyczaj botox, jednakże teraz dużo większą popularnością cechują się naturalne substancje, w szczególności kwas hialuronowy, który jest doskonale tolerowany przez ludzkie ciało i – co najważniejsze – całkowicie się wchłania, toteż jeżeli nie jest się do końca zadowolonym z rezultatu wystarczy poczekać. Wypełniane są z reguły zmarszczki, niemniej coraz więcej osób decyduje się też na powiększenie ust, przez wzgląd na fakt, że dziś lansowany jest kanon urody z dużymi, wydatnymi wargami. Planując jakiekolwiek zabiegi medycyny estetycznej bez wątpienia trzeba udać się do sprawdzonego i polecanego lekarza, jako że to właśnie jego umiejętności i doświadczenie decydują o tym, czy wynik końcowy będzie atrakcyjny.