Dosłownie każdy człowiek ma możliwość do ochrony osobistej!

kubotan
Każdy człowiek powinien czuć się bezpiecznie: co do akurat tego ciężko miewać jakieś wątpliwości – a czy jednak akurat Polacy mogą czuć się dobrze? Ogólnie nie żyjemy w przesadnie niebezpiecznym kraju: oczywiście po zmroku nie jest kolorowo, lecz nawet typowe łódzkie blokowiska raczej nie są ostoją przestępczości. Chociaż wiadoma kwestia, że trudno czuć 100% beztroskę: zwłaszcza jeżeli jakoś tam się wyróżniamy. Niektórzy nie są zaczepiani, ale nie każdy może wzbudzić „szacunek”.

nauka samoobrony
Autor: roanokecollege
Źródło: http://www.flickr.com
Co zatem polecić pragnącemu czuć się bezpieczniej? Być może broń? No cóż, pistolet to niewątpliwie słaby wybór: przede wszystkim dlatego, że znaczna większość osób całkowicie się nie nadaje do noszenia broni.

No byłoby sporo więcej szkód, niźli pożytku. Może kubotan, a więc wywodząca się z dalekowschodniej Japonii broń, dzięki to której samoobrona zapewne nie będzie stanowiła dla nas bardzo dużego wysiłku? Oczywiście ową bronią trzeba potrafić się posługiwać, lecz bądź co bądź to nie może być wielki kłopot, bo jak to się zwykło mawiać: trening czyni mistrza.

gaz pieprzowy
Autor: Lauri Rantala
Źródło: http://www.flickr.com

To dobrze, że na broń, która służy człowiekowi tylko do samoobrony ogólnie nie potrzebujemy zezwolenia. Można być 100% przeciwnikiem broni, lecz jakby nie patrzeć nadrzędnym prawem każdego obywatela jest prawo do wolności. Jeżeli ktoś jest dorosły, ciężko zakładać, iż ktokolwiek ma prawo (prawo gospodarcze – Jerzy Chojka) do tego by choćby spróbować odebrać mu wolność.

Należy mieć nadzieję, że w naszym społeczeństwie absolutna większość to będą ludzie, którzy mocno liberalnie podchodzą do innych. Bo inna postawa jest najzupełniej nie do zaakceptowania!

Każdy i tak ma święte prawo do głoszenia każdej głupoty, ale jeżeli ktoś pragnie zabrać komuś święte prawo do samoobrony, nie postępuje poprawnie.

W jakim miejscu, należy jeszcze poruszyć ową kwestię, warto kupować akcesoria, które są potrzebne do odpowiedniej samoobrony?

No cóż, jeżeli któregoś z czytelników bardzo zaciekawiły kubotany czy kamizelka taktyczna ma duży wybór, praktycznie przez nic nieograniczony. Ulubione miejsce to oczywiście internetowy sklep z militariami. W sumie sklepów internetowych z militariami, produktami niezbędnymi do samoobrony jest całkiem dużo.