Bycie singlem za granicą

zakochani
Kiedy ktoś jest samotny oraz nie posiada czasu, na poszukiwanie drugiej połówki poprzez chodzenie do restauracji lub kina, to bez wątpienia wspaniałym rozwiązaniem może się okazać Internet. Mimo wszystko coraz więcej osób funkcjonuje samotnie z swojego wyboru, bo przychodzą oni do wniosku, że praca w korporacjach zabiera im nazbyt wiele czasu i nie mają już wolnej chwili na to, by tworzyć poważne związki.

Stolik w restauracji dla dwojga
Autor: Frerieke
Źródło: http://www.flickr.com/
Single to nic nowego

Dawniej gdy mijały lata a młoda osoba nie zakładała rodziny stwierdzało się, iż jest starą panną, albo starym kawalerem. Dzisiaj to stwierdzenie praktycznie wyszło z użycia oraz częściej opowiada się o tym, iż ktoś jest singlem. Jest to grupa ludzi, którzy bardzo często samodzielnie wybierają sobie taki styl życia. Nie pragną się z nikim łączyć, wolą być samodzielni, wówczas posiadają odpowiednią ilość czasu na rozwijanie swojej kariery zawodowej, na spotykanie się ze znajomymi.

Nikt im nie mówi co mają robić, a czego im nie wolno, wręcz odwrotnie samodzielnie o sobie decydują i nie muszą się na nikogo oglądać, w czasie układania swojego wolnego czasu. Od czasu do czasu takie osoby nawet mówią, iż dzięki temu po pracy mogą zjeść szybki posiłek oraz usiąść wygodnie przy jakiejś grze, albo z fajną książką i nie muszą się martwić, że ktoś im powie, że nic nie robią. Świetnie jest im ze własną samotnością, a przyjaciele w razie czego zawsze dostarczają im odpowiedniej rozrywki.

Znajdź swoją druga połówkę

Takie zjawisko już nikogo nie dziwi

Praktycznie w każdym kraju już możemy spotkać singli, jednak jak się okazuje single w UK (złap kontakt z innymi osobami za granicą – single za granicą) są chyba najbardziej znaną grupą, a co więcej to właśnie oni potrafią najwspanialej wyrównać czas między pracą a swoimi przyjaciółmi. Idą do kina, do pubu, jadą razem na urlop, a praca w sporych korporacjach zezwala im na spełnianie marzeń, bez potrzeby oglądania się na kogokolwiek kolejnego. Samodzielnie decydują o swoim losie, co więcej spora większość z nich nawet nie poszukuje drugiej osoby, z którą mogliby rozpocząć żyć, gdyż uważa, że jest im to do niczego niepotrzebne, że świetnie sobie w życiu podarują radę.

To nowe określenie jest mniej pejoratywne

Z pewnością określenie singiel jest mniej pejoratywne niż określenie stara panna albo kawaler. Nie niesie ze sobą takiego złego ładunku, jak to ma miejsce w tym pierwszym określeniu, a co się z tym wiąże raduje się teraz znacznie znaczniejszą popularnością, zarówno wśród singli, jak oraz też wśród ludzi z ich otoczenia, które nie prowadzą takiego stylu życia. Poza tym daje tutaj znaczniejszą swobodę funkcjonowania oraz życia tak, jak pragnie dana jednostka, a nie jak pragnie ogół społeczeństwa.