Jak poradzić sobie z lękiem przed lataniem?

images
Podejmowanie wielu mniej lub bardziej ważnych decyzji co do sposobów podróżowania zajmuje w dwudziestym pierwszym wieku cenny czas. Czy warto podróżować samolotem, a może tułać się przez cały kraj pociągiem, albo godzinami stać w miejskich korkach? Podejmowanie takiej decyzji zazwyczaj nie bywa zbyt banalne. Aby jak najlepiej dokonać wyboru, potrzeba się mocno przyłożyć do kwestii. Podróżowanie pociągiem ,jak również koleją dostarcza wiele stresu, zajmuje czas, który można zaoszczędzić dzięki samolotom.

Wiele osób jednak dalej boi się latać, sądzi, że lot samolotem jest czymś bardzo ryzykownym. Sprawa ma się jednak tutaj kompletnie inaczej. Samolot pod względem bezpieczeństwa jest bowiem niezwykle bezpieczny – katastrofy, mimo że głośne medialnie, należą tu do niezwykłej rzadkości. Czy więc dalej trzeba upierać się przy samochodzie, czy też przesiąść się na samolot?

Samolot
Źródło: http://sxc.hu/

Dobrze podczas takiego typu trudnego wyboru kierować się rozsądkiem, bezpieczeństwem oraz oczywiście także oszczędnościami. Na wybór środka transportu wpływ ma na pewno czas dotarcia z miejsca na miejsce, wygoda samej podróży oraz rzecz jasna czas jej trwania oraz sam komfort, mocno związany z osobistym poczuciem bezpieczeństwa podróżnego.

Usługi znanych firm lotniczych są teraz bowiem zwyczajowo perfekcyjnie dostosowane do potrzeb każdego klienta – gwarantują wysokie bezpieczeństwo lotu i nieprzeciętny standard. Wiele linii oferuje dodatkowo filmy ,a także relaksującą muzykę na pokładzie, jak również doskonałe jedzenie. Samoloty to wygodny sposób podróżowania nie tylko po Europie -popularnych linii latają na wszystkie strony świata przykładowo na Majorkę, do Holandii czy do Kopenhagi. Popularność takiego środku transportu ciągle wzrasta, między innymi dzięki jego wygodzie oraz sporym bezpieczeństwie podróży. Kto nie wierzy w takie zapewnienia, może przekonać się wpisując w sieci hasło lot

Autor: Dave Heuts

Sporo na temat bezpieczeństwa lotu można znaleźć na forach internetowych. W sieci nie brakuje podróżników, którzy niewątpliwie z chęcią podzielą się swoimi doświadczeniami wyniesionymi z wielu lotów, uspokoją ludzi obawiających się na przykład ataku terrorystycznego na ich samolot. Mogą także podzielić się oni wspomnieniami z podróży i odpowiedzieć też na przykład pytanie, jakie linie lotnicze oferują wysoki komfort i bezpieczeństwo podróżowania.

Dobrze jest pamiętać, że wyobraźnia w przypadku rzeczy strasznych często podsuwa obrazy najgorsze, dalekie od rzeczywistości. Dobrze w razie różnorodnych problematycznych spraw związanych z wybraniem lotniczego transportu nie zwlekać zbyt długo i zaczerpnąć garści istotnych rad w określonych kwestiach powiązanych z wnoszeniem płynów na pokład, czy z szeroko pojmowanym bezpieczeństwem danego lotu. Stres spowodowany lotem może odbić się w nieprzyjemny sposób na zdrowiu. Szkoda jednak tracić zdrowie w tak prostych wypadkach, dlatego najpewniej wyleczyć się takiego lęku, wsiadając do samolotu bądź też z pomocą lekarza-specjalisty. Potrzeba przekonać się samemu, że żaden lot nie musi być straszny, a wręcz przeciwnie, może on dostarczyć wielu niezapomnianych pozytywnych emocji.