Jak możemy znaleść kompetentnego specjalistę fizjoterapeutę?

Nowoczesna metoda leczenia przepuklin
Fizjoterapeuci nie mają dobrej prasy, lecz nic w tym zastanawiającego. Brak uregulowania tej kwestii w zakresie podejmowania tego rodzaju zawodu wykreowało dziwną osobliwość, że licencjonowanym specjalistą w tej dziedzinie może zostać każdy – pierwszy lepszy człowiek z ulicy po przejściu ledwie kilkugodzinnego kursu… To nieuczciwie zaniża poziom ludzi, którzy w rzeczy samej są przygotowani do bycia fizjoterapeutami, pokończyli studia wyższe i naprawdę mają w ręce fach. Jak wobec tego znaleźć tego naprawdę dobrego fizjoterapeutę?

Spa, masaż ciała
Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Bez wątpliwości najprościej go znaleźć w dużym mieście. Jeśli sprawdzilibyśmy wyniki najbardziej znanej wyszukiwarki internetowej to zdecydowanie najwięcej odpowiedzi da nam fraza: fizjoterapeuta Warszawa. W dalszej kolejności znajdą się kolejne miasta powyżej niż 500 tysięcy mieszkańców. Nic w tym zaskakującego, duże miasta przyciągają swoimi możliwościami, kuszą ilością chętnych, i choć gwarantują również niestety mnóstwo konkurentów i innych nieprzyjemności, w końcowym rozrachunku dają większą szansę przyszłego sukcesu (fizjoterapeuta z warszawy).

Z pozycji nabywcy to, że istnieje tak duża współzawodnictwo na rynku to same korzyści – duży wybór, a dzięki temu spora rozpiętość w cenach za poszczególne usługi. Łatwo można odnaleźć fachowca, który wpisuje się w nasze kalkulacje budżetowe. Ta jednak zaleta kryje w sobie jednakowoż znaczącą skazę. To, że jest tak duży wybór skutkuje często zaniżanie usług, a jak napisałem na wstępie – brak regulacji w tej kwestii rodzi niekorzystną okoliczność dla nabywcy – niedobra usługa pseudospecjalisty. Dlatego taki nadmiar paradoksalnie może nam zaszkodzić, a jeśli ponadto naszym głównym wyznacznikiem będzie cena, stąd już prosta droga do wyboru niekompetentnej osoby.

Ranking Lekarzy - opinie o lekarzach
Źródło: RankingLekarzy.pl

Pamiętajmy więc, że przed ostatecznym zadecydowaniem warto skorzystać z porady starej jak świat – rekomendacji bliskiej nam, lojalnej osoby. Wiele osób nie zaprzeczy, że ten sposób sprawdza się nadspodziewanie często. Po prostu, jeśli ktoś poznał daną osobę w akcji to ma obiektywny wgląd w jej umiejętności. Żadna teoria, piękne słowa i najpiękniejsza reklama tego nie przekażą. Liczy się najbardziej miarodajna opinia – osoby, której jesteśmy w stanie zaufać.

A co jeśli nie znamy godnej zaufania osoby, która korzystała z usług takiego typu specjalisty? Najlepiej wtedy skorzystać z doradztwa wirtualnych „przyjaciół”, czyli poszukując w miarę pomocne i rzetelne informacje w Internecie. Jest wiele portali czy forów dyskusyjnych, na których można znaleźć opinie czy dyskusje dotyczące konkretnych fizjoterapeutów. Warto skorzystać z tego typu informacji, ale tez zachować należyty rozsądek, pamiętajmy bowiem, że tzw. marketing szeptany (czyli niby obiektywne głosy na forach internetowych to tak naprawdę opłacone głosy) może nas skierować| na złe tropy. Sprawdzajmy więc dokładnie i nie zadowalajmy się pierwszą lepszą opinią (odsyłam tutaj).