Odpowiednie zaplecze kluczem do sukcesu restauracji

Manager restauracji
Na sukces lokali gastronomicznych składa się szereg czynników. Niejeden powiedział, że: „sukces ma wielu ojców” – zgodnie z tym przesłaniem nie od razu McDonalda, KFC czy innego giganta zbudowano. Zanim te firmy doszły do statusu korporacji włożyły w to wielką sumę pieniędzy. Ich powodzenie na rynku to wynik wielu ważnych decyzji.

Manager restauracji
Autor: www.audio-luci-store.it
Źródło: http://www.flickr.com

Jedną z kwestii, zwykle niewidoczną, ale szeroko komentowaną, jest kwestia wyposażenia baru we wszystko co potrzebne, żeby działała dobrze każda gastronomia zaopatrzenie. Zaopatrzenie zaplecza w żywność i sprzęt do kuchni decyduje o sukcesie bądź ekonomicznej porażce lokalu. Przekonywali się o tym właściciele firm, którzy nie docenili wagi tej gałęzi przedsiębiorczości.
Zaopatrzenie i gastronomię utożsamiamy najczęściej z niemiłym zapachem, wysoką temperaturą oraz wyzyskiem przez przełożonych. To wszystko panuje na zapleczach garmażerek. Praktykowanie takich warunków niejednokrotnie skończyło się nieprzyjemną adnotacją pracowników sanepidu i wymogiem poprawy warunków. Regularne przeglądy zapleczy lokali wpływają na decyzje szefów o błyskawicznej zmianie warunków pracy. Upał w kuchni w kontakcie z gotowaną żywnością to coś co nie należy do przyjemnych, nawet jeśli na myśl przychodzi dodatkowy zarobek.

kucharz przyrządzający potrawę
Autor: Your Mildura
Źródło: http://www.flickr.com

Odejdźmy jednak od pracy – gastronomia i żywność to też niemałe i planowane czynności logistyczne. Przekaz wszelkich towarów spożywczych na tyły to w rzeczy samej zaopatrywanie lokalu w składniki i maszyny przechowujące żywność na jakiś czas. Sprawdzone sprzęty uzupełniające są dziś na polecenie większości serwisów zaopatrujących te lokale, które przygotowują klientom ciepły i tani posiłek.
Podaje się nie tylko gotowe artykuły. Poza pieczywem, składnikami do kanapek, frytek, ciast do kebabów itd. pracownicy firm wyposażających transportują cały catering, czyli stoły chłodnicze, urządzenia grzewcze i chłodnicze, zastawy stołowe. Na tym nie koniec – na zapleczu firmowego lokalu znajdą się też mniejsze urządzenia – serwisy do kaw, zestawy pojemników, talerzy, sztućców itp.
Widzimy zatem jak wiele zależy od udanej i – zwłaszcza – regularnej koordynacji właścicieli z firmami obsługującymi zaplecza garmażerek (przejdź tutaj). Nawet jeśli nie ominie się sporych wydatków, perspektywa solidnego sprzętu, właściwych warunków i świeżej żywności bierze górę.