Tym ludziom można zaufać

basen
Na basenach wciąż przebywają ludzie którzy mają różne umiejętności pływackie. Są tacy, którzy pływają bez trudu, tacy którzy właśnie się uczą, jak i także tacy, którzy uczyć nie mają się ochoty, lecz chcą wypocząć w jaccuzi, albo skorzystać ze specjalnych biczów wodnych. Przez to właśnie tak ważne jest to, aby nad bezpieczeństwem tych wszystkich osób czuwały właściwie wyszkolone osoby, które powiedzą, jak w razie czego zachować się w momencie niebezpieczeństwa, oraz także jak zachować zimną krew, nawet w najbardziej niebezpiecznych sytuacjach.

Najpierw muszą zaliczyć odpowiedni kurs

ratownik
Autor: Simone Liberanome
Źródło: http://www.flickr.com
Tak rzeczywiście ratownikiem na basenie może zostać każdy, kto potrafi pływać, posiada świetną kondycję oraz jednocześnie przejdzie bardzo wymagające szkolenie. To szkolenie jest o tyle ważne, że właśnie na nim nie tylko ratownik WOPR ulepsza swoje umiejętności pływackie, dowiaduje się, w jaki sposób dopłynąć do poszkodowanego oraz go holować, tak aby nie miał on możliwości go pociągnąć ze sobą na dno, ale też uczy się, w jaki sposób utrzymywać zimną krew nawet wtenczas, gdy wszystko prezentuje się rzeczywiście strasznie. Takie szkolenie jest powtarzane co jakiś okres, tak by wiedza o zachowaniu w sytuacjach, które rzadziej się zdarzają, cały czas była odnawiana, żeby była ona powiększana o nowe informacje od których ma szansę przecież zależeć czyjeś życie.

Latem na plażach

Zimą tacy ratownicy siedzą przede wszystkim nad basenami oraz pilnują bezpieczeństwa osób, które kochają się właściwie bawić w wodzie, bez względu na porę roku. Latem są oni rozdzieleni nie tylko między baseny, lecz także oraz pomiędzy przeróżnego rodzaju plaże na których lubią się bawić ludzie, przywołani wspaniałą pogodą. To wszystko spowoduje, że ratownik ten jest osobą niezbędną przez calutki rok, a co się z tym łączy, ciągle musi on być w świetnej formie i kondycji, tak by wszyscy posiadali gwarancję, iż w razie potrzeby w nieprawdopodobnie krótkim czasie pojawi się obok potrzebującego oraz wyciągnie go z wody.
basen
Autor: OKNOPLAST-Kraków
Źródło: OKNOPLAST-Kraków

Oni naprawdę wykonują ciężką pracę

Jeżeli dzieci biegają nad basenem, albo próbują się dla zabawy podtapiać, to ratownik ciągle reaguje, troszcząc się o ich bezpieczeństwo, jak i też o bezpieczeństwo kolejnych osób, które wykorzystują z dobrodziejstwa wody. Wtenczas się stresujemy, że przerwał nam wspaniałą zabawę, a przecież jemu idzie jedynie o nasze bezpieczeństwo. Nie jest łatwo przez kilka godzin dokładnie obserwować tłumy ludzi, jakie przebywają w wodzie, dlatego musimy docenić jego wysiłki, w trosce o nasze bezpieczeństwo oraz o to, żebyśmy spokojnie mieli szanse powrócić do domu.