Dobra promocja na zewnątrz

Billboard
Jeśli mamy firmę to naturalnym jest, że chcemy ją promować. Rodzaj reklamy uzależniony jest naturalnie od typu działalności, posiadanych środków i odbiorców naszych towarów czy usług. Można reklamować się w internecie, w różnego rodzaju katalogach przedsiębiorstw, można zamieszczać reklamę graficzną w branżowych serwisach, na blogach czy forach internetowych. Warto jednak wyjść z reklamą także poza sieć.

Reklama na bilbordach
Autor: Broadway Tour
Źródło: http://www.flickr.com
Rodzaje reklam zewnętrznychReklama outdoorowa może przybierać bardzo zróżnicowane formy. Najbardziej powszechną i rzucającą się w oczy są oczywiście billboardy. Równie powszechne są tak zwane citylighty, czyli podświetlane reklamy umiejscowione najczęściej w ściankach przystanków autobusowych, ale też wolnostojące. Mnóstwo płotów czy ścian obwieszonych jest różnego typu bannerami, to znaczy reklamami drukowanymi na elastycznych foliach albo siatkach. Jeżeli chodzi o reklamy outdoorowe, trwalsze niż plakat, to takie właśnie bannery są rozwiązaniem wymagającym najmniejszego nakładu środków finansowych.

Jeśli decydujemy się na taką reklamę, musimy przede wszystkim stworzyć projekty, wybrać folie reklamowe na których chcemy drukować, lokalizacje, gdzie chcemy ów banner powiesić. Można zlecić te prace agencji reklamowej, lecz nie ma przeszkód, żebyśmy zrobili to we własnym zakresie.

Gdzie szukać materiałów?

Billboard
Autor: Ursula Stalder
Źródło: http://www.flickr.com

Materiały najlepiej kupować w specjalistycznych sklepach. W internecie z łatwością można wyszukać sklep z foliami, reklamowy albo dla agencji reklamowych – nomenklatura bywa zmienna, asortyment najczęściej podobny. Zawiera wszystko, co niezbędne może być do stworzenia bannerów. Folie, ramki, wszelkiego rodzaju zaczepy i wiele wiele innych. Nie ma też żadnego kłopotu, by w drukarni zlecić wydrukowanie projektu na dostarczonym przez nas materiale. Musi to być jednak wysokiej klasy drukarnia wielkoformatowa, ale to chyba oczywiste.

Gdzie można powiesić reklamę?Nie można oczywiście umieścić bannera w dowolnym miejscu. Powinniśmy zapoznać się z przepisami dotyczącymi wieszania reklam w naszym mieście. Czasem potrzebna jest tylko zgoda właściciela posesji na zawieszenie na jego ogrodzeniu bannera, czasami wymagana jest również zgoda z Urzędu Miasta. Stworzenie reklamy wymaga sporo pracy, lecz jeżeli właściwie ją zaprojektujemy na pewno przysporzy nam klientów. Więcej na temat reklamy – reklama na billboardzie.