Najlepsze wyposażenie do wykwalifikowanego stomatologa

Gabinet dentystyczny
Spora grupa stomatologów po zdobyciu odpowiedniej praktyki decyduje się na otwarcie swojego gabinetu dentystycznego i rozpoczęcie pracy na własny rachunek. Lecz trzeba wziąć się do tego z głową, gdyż jest sporo spraw, o jakich należy pomyśleć, a i koszty takich prac do małych nie należą.

gabinet dentystyczny
Autor: Paweł Bykowski
Źródło: http://pawelbykowski.wordpress.com
Po pierwsze trzeba zacząć od znalezienia jakiegoś lokalu na swój zabiegów (np. przejdź). Lokalizacja jest oczywiście istotna, w okolicy powinien być jakiś parking dla pacjentów, a sam lokal raczej powinien znajdować się w miejscu, do jakiego prosto dotrzeć. Można przyjąć, że na potrzeby jednego stomatologa całkowicie powinna wystarczyć powierzchnia kilkunastu metrów kwadratowych.

Powinna zmieścić się tam niewielka poczekalnia, toalety i wreszcie gabinet. Wyposażenie dobrze żeby było z łatwo zmywalnych materiałów, już przy projektowaniu koniecznie należy przypilnować tego, aby wyposażenie oraz meble było zgodne z przepisami sanepidu. Należy pomyśleć o niepełnosprawnych i wszystko rozplanować pod ich kątem, a także przypilnować bezpieczeństwa w środku gabinetu, przykładowo stosując bardziej odporne na wybrudzenia materiały antypoślizgowe.

A odpowiedni sprzęt? Nie zawsze pierwsze co przychodzi na myśli dentyście to sterylizacja i odpowiedni autoklaw.

Po umeblowaniu samego lokalu przyjdzie czas na wyposażenie wnętrza gabinetu. Tu rozpiętość cen jest ogromna, ale bez sumy kilkudziesięciu tysięcy złotych raczej trudno myśleć o odpowiednim wyposażeniu. Lecz nie warto robić tu za dużych oszczędności. Przecież zabiegi (zobacz salon kosmetyczny wrocław krzyki) projektuje się zamierzając go użytkować przez następne kilkanaście lat, i kupno urządzeń umożliwiających dalszą rozbudowę spowoduje, że w przyszłości będzie można uniknąć jego niepotrzebnej wymiany.

Zasadniczym elementem każdego gabinetu jest stomatologiczny fotel, na którym przyjmuje się pacjentów. Fotel będzie najczęściej zintegrowany z panelem dentysty, na jakim zamontowane są wszystkie wymagane przyrządy oraz urządzenia, takie jak na przykład kamera, ssak, piaskarka czy turbina stomatologiczna. Ważnym elementem gabinetowego wyposażenia musi także być autoklaw, w którym można wysterylizować stosowane wcześniej narzędzia. Oczywiście warto także nabyć sporo dodatkowego wyposażenia, takiego jak lampy bakteriobójcze, turbiny czy lupy medyczne.