Czy Ty również myślałeś o zatrudnieniu sprzątaczki? To w dzisiejszych czasach staje się zupełnie zwyczajne. Co o tym sądzić?

Sprzątanie mieszkania i domu
Zmiany zachodzą bardzo szybko i to, co jeszcze kilka lat wcześniej wydawało się dziwne, tak aktualnie zaczyna być normalne. Można przywołać bardzo dużo tych przykładów, zaczynając od zakupów w supermarketach po posiadanie smartfonów. Dzisiaj to nasza codzienność, lecz czy z tego się cieszyć, czy nie, to już inna sprawa do przeanalizowania. Wraz z naszym dorastaniem zmienia się otoczenie, zmieniamy się my, wszyscy ulegamy zmianie. Co najważniejsze zmieniają się nasze nawyki.

Na przykład, sprzątanie mieszkań czy sprzątanie domów, kto w czasach socjalizmu to poważnie rozważał. No gdzie, przecież to był nieosiągalny rarytas, który byliśmy w stanie podglądać na przykład w filmach o zamożnych ludziach. Każdy z nas z zapartym tchem śledził na przykład znany serial „Dynastia”, w jakim sprzątaczki i inni ludzie z obsługi, to było coś normalnego. Gdy to w tamtym okresie oglądaliśmy spoglądaliśmy na to jak na inny świat. Do tej pory dom, w jakim mieszkali Carringtonowie wydaje się za duży, a bogactwo absurdalnie zauważalne.

Sprzątanie kuchni
Autor: Sidolux Crystal
Źródło: Sidolux Crystal

Jednakże, niektóre rzeczy z tego luksusu są nam dostępne, przykładowo właśnie zatrudnienie kogoś do sprzątania. Tak, zdecydowanie, decydują się na to osoby, które dostają średnią krajową, raptem 3500 złotych… To nie wydaje się jakoś dużo w skali zarobków prawdziwych bogaczy, którzy posiadają wielkie domy, jednak to nie jest w tym momencie najważniejsze, bo liczy się jeszcze inna sprawa. Ludzie z takimi zarobkami raczej nie posiadają ogromnych domów, jak już maja domki to raczej normalnej wielkości, zapewne nabyte na kredyt, jaki trzeba płacić przez cale życie.

Wynajęcie kogoś do sprzątania w takiej sytuacji nie jest wcale takie drogie (zobacz – sprzątanie domów Szczecin), choć częściej od potrzeby wynajęcia takiej osoby liczy się coś innego – prestiż i luksus. Jeśli można sobie pozwolić na tego typu usługę to znaczy, że funkcjonujemy już na niezłym poziomie. To, o czym zawsze marzyli nasi rodzice my aktualnie osiągamy. Wydaje się jednocześnie, że o ile takie myślenie pewnie u wielu osób jest dominujące, to powinniśmy przyznać, iż istotnie żyjemy w ciężkich czasach, ciężko znaleźć wolny czas, więc wynajęcie takiej firmy lub osoby wydaje się dosyć rozsądnym rozwiązaniem. Wiele obowiązków najzwyklej nas ogranicza, a dzięki temu, że zatrudnimy taką firmę, to przecież stwarzamy komuś miejsce pracy. To raczej dobre podejście, takie bez pozerstwa i bufonady.