Cechy wilgotnego powietrza w mieszkaniu

biuro w domu
Nasze ciała do właściwego funkcjonowania potrzebują dostatecznej ilości wody. I to nie tylko tej, którą zjada się w czasie jedzenia i uzupełnia różnymi napojami. Ważna również jest odpowiednia wilgotność powietrza, która jak twierdzą lekarze, ma duże znaczenie na kondycję i ogólną sprawność.

klimatyzacja
Autor: Lee Haywood
Źródło: http://www.flickr.com

Wysuszone powietrze w mieszkaniu może spowodować wysuszenie paznokci i włosów, popękany naskórek a u niektórych osób także problemy z zatokami. Trzeba dbać o odpowiednią wilgotność, szczególnie w zimie, gdy okna są dokładnie pozamykane i włączone centralne ogrzewanie. Wiele osób może sobie nie zdawać w ogóle sprawy z tego, że ma zbyt wysuszone powietrze w domu, a tak naprawdę tak niedużo trzeba zrobić, aby sytuacja uległa zmianie. Po pierwsze należy posiadać w domu wilgotnościomierz, przy pomocy którego będzie można systematycznie kontrolować jakość domowego powietrza. Jeżeli wyjdzie, że ogólna wilgotność będzie zbyt niska, to niezbędnie należy podjąć jakieś działania, aby temu zaradzić (link do oferty). A zdecydowanie najlepsze do tego będą nawilżacze powietrza.

Dzisiaj w sklepach znaleźć można wiele odmian nawilżaczy powietrza. Najprostsze i najtańsze modele to najzwyklejsze pojemniki na wodę, jakie można zawiesić na kaloryferach. Pod wpływem ciepła woda cały czas paruje, zwiększając jednocześnie wilgotność w naszych mieszkaniach. Na podobnej zasadzie działają wersje parowe, chociaż w ich przypadku konieczne jest przyłączenie do zasilania. W takich podgrzewaczach podgrzewa się wodę która jest następnie w formie mgiełki emitowana do pomieszczenia, niestety takie urządzenia są trochę kosztowne w użytkowaniu, ponieważ potrzebują sporo prądu. Coraz większą popularnością cieszą się także nawilżacze ultradźwiękowe, wykorzystują one fale o wysokiej częstotliwości do wyprodukowania mgły która jest następnie wyrzucana z nawilżacza. Ogromną ich zaletą będzie cicha i wydajna praca, natomiast zupełnie się nie nadają do mieszkań, gdzie są psy lub koty. Dbając o powietrze w mieszkaniu warto zadbać również o jego oczyszczanie, dlatego też powinno się znaleźć jakiś porządny sklep z oczyszczaczami powietrza (AirNaturel.pl) i tam zasięgnąć informacji, co z tym można zrobić.