Zamiast zwykłej reklamy

Tradycyjna reklama
Każde przedsiębiorstwo (dotyczy to zarówno gigantów w danej branży, jak również przedsiębiorstw dopiero rozpoczynających swoją działalność), żeby zdobywać klientów musi myśleć o rozsądnej i rozwojowej formie reklamy, która wyróżni się z tłumu konkurencji. Nie jest to proste zadanie, a w dodatku mnóstwo trudności wprowadza tu internet, który w wielu dziedzinach powoduje – zamiast ułatwienia – niepotrzebny chaos informacyjny.

Reklama online
Autor: Metro Atlanta Marketing Association
Źródło: http://www.flickr.com
Jak więc można przebić się przez reklamę podobnych firm? To pytanie wymaga rozważenia kilku jego aspektów, związanych w głównej mierze z konkretnym medium, za pomocą którego firma planuje się reklamować. (polary z nadrukiem – nasze linki -) Najkorzystniejszym cenowo rozwiązaniem, które pomaga zaistnieć przede wszystkim firmom o małym stażu, jest zwykła reklama internetowa w formie własnej strony informacyjnej, dzięki której firma rozpoczyna życie w internecie. Do tego koniecznym dodatkiem jest ulokowanie swojej działalności w Google czy w przeglądach branżowych oraz rozmaitych zestawieniach firm.

Zwykle okazuje się jednak, że reklama w sieci nie spełnia oczekiwanych nadziei – na przykład nie udało się odnotować dużej ilości klientów, lub odwiedziny na stronie internetowej firmy są rzadkie. (http://www.adforce.pl/2-upominki-reklamowe/28-parasole/) W takich wypadkach efektywnym i dość niedrogim rozwiązaniem może być wykorzystanie lokalnej formy reklamy.

Niekonwencjonalna reklama
Autor: driver Photographer
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli np. jakaś firma działa na terenie Bytomia, korzystnym pomysłem może być chociażby ekran led w Bytomiu. W naszym kraju wykorzystanie reklamy ledowej, zarówno w obszarze miejskim, jak również przy parkingach supermarketów czy centrów handlowych, jest raczej nowym pomysłem. Nowoczesność takiego rozwiązania powoduje, że jest ono zauważane znacznie częściej, niż choćby standardowe formy reklamy zewnętrznej jak szyldy czy banery. http://www.adforce.pl/

Największą zaletą ekranów LED jest ich widoczność (warto pamiętać, że ich kontrastowy obraz jest znakomicie widoczny w różnych warunkach atmosferycznych), a zdecydowana większość z nich jest zlokalizowana w miejscach dużego ruchu samochodowego lub pieszych. W wielu wypadkach ta nowa forma reklamy może przynieść więc firmie znaczne korzyści. Ekrany ledowe są ciągle zauważalne przez potencjalnych klientów, a ich interesująca forma może okazać się znacznie bardziej skuteczna niż standardowa reklama.