Złe strony i pozytywy zamieszkania w większych i małych miastach

tonery do drukarki
Wiele osób przeprowadza się na peryferie. Ci, co jeszcze wczoraj z niechęcią patrzyli na wieś aktualnie wznoszą tam domy. Ci, co wynosili miasta na piedestał twierdząc, iż nie mogą sobie wyobrazić funkcjonowania w mniejszym mieście (nie mówiąc już o wsi) aktualnie psioczą na nieokiełznany miejski hałas, za to chwalą sobie prowincjonalną głuszę i prostotę, brak pośpiechu i czyste powietrze. Wygląda to tak, jakbyśmy za młodych lat potrzebowali większego ośrodka miejskiego do zabawy i spożycia energii na imprezy, a teraz, kiedy stajemy się trzydziesto,- czterdziestolatkami pragniemy stabilizacji w jakimś refleksyjnym miejscu.

tonery
Autor: unicron1bot
Źródło: http://www.flickr.com
Coś jest na rzeczy, tym bardziej, iż podobne tendencje można dostrzec w innych dziedzinach naszego życia: trwały związek i stała praca. Co do pierwszego z wymienionych, to zależy, ponieważ niektórzy szukają przez całe życie i nie udaje im się znaleźć, mają romanse, krótsze, poważniejsze związki, jednocześnie nigdy to nie jest coś w stylu „na zawsze”. Z pracą jest jeszcze bardziej dziwnie, ponieważ dzisiaj rynek pracy dla młodych osób jest bardzo nieprzystępny, powszechne są umowy o dzieło czy umowy zlecenie, które nie nic szczególnego, żadnego zabezpieczenia na teraźniejszość, a tym bardziej na przyszłe lata.

drukarka
Autor: John Loo
Źródło: http://www.flickr.com

Przyznajmy jednakowoż, że mamy człowieka spełnionego, w stałym związku, który także ma pracę, którą lubi. Jeśli faktycznie przeprowadza się do małego miasta to na tyle blisko, żeby być w stanie do niej dojeżdżać. Nie warto tu się rozwodzić o trasie do przejechania, gdyż to często nawet nie o te kilometry chodzi, lecz o jakość dojazdu. Na przykład, kto ma lepiej? Człowiek, który ma sześćdziesiąt kilometrów, ale drogą ekspresową, czy drugi, który robi jedynie trzydzieści, ale po drodze gdzie jest pełno dziur, przez wioski? Odpowiedź jest raczej oczywista. Niektórzy mają bardzo fajnie, gdyż mogą pracować z domu, więc oni są w uprzywilejowanej sytuacji.Opracował kuptoner.pl

No ale wielkie miasto jest konieczne, żeby coś zrealizować. Na przykład potrzebujemy skup tonerów wrocław, więc jedziemy do tego miasta, gdyż u nas na wsi najpewniej nie dostaniemy takiego modelu, jaki potrzebujemy. Musimy załatwić sprawę w Urzędzie Wojewódzkim, musimy znów udać się do miasta, sklep specjalistyczny w Krakowie, jedziemy do Krakowa, i tak dalej. Wyprowadzka więc z miasta czemu nie, lecz nie jest to takie gładkie i bezbolesne, jak sobie niektórzy wyobrażają.