Spedycja to jedna z działów polskiej gospodarki, która nie obawia się spowolnienia

bus na trasie
Mamy kryzys czy nie? Mnóstwo ludzi stawia sobie takie pytanie. Ceny idą w górę, ale w wielu branżach wzrastają również płace. W sumie jest jak zawsze – firmom w których są pieniądze jest coraz lepiej, branżom biednym – coraz gorzej. Z obiegu wypadają małe firmy, które nie mają jeszcze wyrobionej pozycji i stałych klientów – wykańczają je różnorodne opłaty i rosnące koszty utrzymania.

Zawsze jest coś do przewiezienia

załadunek chłodni
Autor: Glen Wallace
Źródło: http://www.flickr.com

Są jednak gałęzie gospodarki, które trzymają się nieźle nawet w kryzysie. Są to między innymi transport i spedycja (pl.itl-omega.eu/). Oczywiście, czasami dochodzi do tego, że już nie ma czego transportować i gospodarka popada w ruinę, ale do tego stanu naszemu krajowi wciąż bardzo daleko. Nie ma więc powodu do paniki. Póki są środki na jako takie życie, ludzie zawsze będą kupować żywność, ubrania i inne dobra. A wszystko to trzeba transportować. Zazwyczaj jest tak, że dla przedsiębiorstwa bardziej opłacalne jest wyprowadzanie transportu na zewnątrz, niż tworzenie działu transportowego wewnątrz własnego przedsiębiorstwa.

Sprawdzona firma transportowa to skarb. Gdy taką wyszukamy trzymajmy się jej. Możemy zawrzeć umowę na długotrwałą współpracę. Gdy jesteśmy stałym klientem możemy liczyć zazwyczaj na jakiś rabat, być może współpracę z wybranymi przez nas kierowcami itp. Dla przedsiębiorstw transportowych tego rodzaju długie partnerstwo to też świetne rozwiązanie. Ciągła współpraca zapewnia swego rodzaju stabilizację. Z jednej strony firma transportowa ma zagwarantowane pewne zarobki, z drugiej – klient gwarantowany transport, gdy będzie konieczny.

Wybierz najlepszego partnera

Żurawie w porcie
Źródło: http://sxc.hu/

Należy poszukać rzetelnej i sprawdzonej firmy. Jeżeli mamy znajomych, którzy pracują lub współpracowali z przedsiębiorstwami transportowymi, powinniśmy zapytać ich o radę. Spedycja i transport to specyficzne dziedziny, powinniśmy więc dobrze dokonać wyboru. Oczywiście, nawet zawarcie stałego kontraktu o kooperacji nie zwalnia nas z kontrolowania jakości usług. Warto sprawdzać co jakiś czas, czy aby nasz ładunek przewożony jest we właściwych warunkach, w terminie i bez żadnych problemów. Takie działanie to także motywacja dla firmy transportowej, aby utrzymywać najwyższy poziom usług.