Co zawiera w cenie za usługi fotografa ślubnego?

fotografia ślubna
Bardzo wiele osób uważa, że usługi fotografów ślubnych są niewiarygodnie drogie. To przecież jedno przyjęcie, kilka bądź kilkanaście godzin, a koszty sięgają nierzadko parę tysięcy złotych. Trzeba zatem zastanowić się, za jakie konkretnie usługi płacimy.

W głównej mierze należy mieć na uwadze fakt, że fotograf ślubny Bydgoszcz pracuje nie tylko podczas samego przyjęcia, gdy robi zdjęcia, lecz również poświęca mnóstwo pracy na niezbędną obróbkę. Zrobione przez parę godzin fotografie początkowo powinny być przerzucone na komputer i z niemałą dbałością wyselekcjonowane.

zdjęcie weselne
Autor: Simon Watson
Źródło: http://www.flickr.com
Następnie zaczyna się bardzo żmudny i czasochłonny etap ich obróbki. I to właśnie w tym momencie rozpoczyna się bardzo trudna i niezwykle absorbująca praca fotografa. Fotografie, które następnie zostaną wywołane w specjalnej ciemni muszą być bardzo szczegółowo dobrane w programie do obróbki graficznej. Niekiedy obróbka pojedynczego zdjęcia zajmuje nawet godzinę! Łatwo więc możemy oszacować, że weselny fotograf z Bydgoszczy musi poświęcić niezwykle dużo czasu na to, żeby ostatecznie oddać w nasze ręce gotowe fotografie ślubne. Jego praca związana jest nie tylko z wykonywaniem zdjęć na przyjęciu, lecz również z selekcją, wyłanianiem z setek plików najwartościowszych fotografii, a następnie obróbką, która sprawia, iż obrazy prezentują się naprawdę doskonale!

zdjęcie pary młodej
Autor: vastateparksstaff
Źródło: http://www.flickr.com

Fotografowie ślubni najczęściej oferują nam różne pakiety w różnych cenach. Dzięki temu można dobrać cenę do swych potrzeb i oczekiwań. W bardzo tanich pakietach mamy zwykle najmniej fotografii, ale w przypadku gdy organizujemy niewielkie wesele, a zaproszonych nie ma za dużo, najczęściej ten pakiet może wystarczyć. Niekiedy również parom nie zależy na dużej ilości fotografii, a raczej na najwartościowszych obrazach, które będą niezawodną pamiątką z wesela (http://www.ravami.com.pl/Fotografia_lubna__OTE.html). Jeżeli jednak pragniemy posiadać jak najwięcej różnorodnych fotografii, możemy zdecydować się na pakiety rozszerzone. Wtedy jednak należy się liczyć z tym, iż więcej zapłacimy. Należy także wiedzieć, iż znacznie więcej będzie kosztować pakiet, w ramach którego zostanie organizowana sesja zdjęciowa.

Jak się zatem okazuje, praca fotografa ślubnego jest bardzo złożona i wymagająca. Pamiętajmy również, że zawsze musi nam zależeć nie tylko na kosztach.