Dobry sposób na zdobycie nowych klientów

karta lojalnościowa
Jeżeli prowadzisz własną firmę, być może powinieneś zastanowić się nad wdrożeniem w niej lepszych rozwiązań, które mogą przysporzyć Ci więcej nowych klientów. Kiedy zastanawiasz się nad fajnym sposobem, być może powinieneś rozważyć opcję wprowadzenia programów lojalnościowych dla swoich klientów. Kiedy Twoja firma zajmuje się sprzedażą różnego rodzaju towarów, wówczas programy lojalnościowe b2b są naprawdę dobrym. Taki program lojalnościowy polega na tym, że klient przy pierwszych zakupach w Twoim sklepie dostaje kartę stałego klienta, na którą następnie może zapisywać punkty przy każdych następnych zakupach.

kupony lojalnościowe
Autor: Alper Çuğun
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli zbierze ich wystarczającą ilość, wtedy będzie mógł zamienić je na bon towarowy lub obniżkę na produkty w Twoim sklepie. Dzięki rozdawaniu takich kart lojalnościowych na pewno przyciągniesz wielu klientów do swojego sklepu. Jeśli ktoś już ma kartę, wtedy na pewno częściej będzie przychodził właśnie do Twojego sklepu – w ten sposób bowiem będzie gromadził dodatkowe punkty, co na pewno zachęci go do wybierania właśnie Twojego sklepu zamiast innych. Kiedy jeszcze wahasz się nad sensem wdrożenia takiego programu lojalnościowego w swojej firmie, podpowiemy na dodatek, że najlepiej takie programy sprawdzają się przede wszystkim w sklepach spożywczych i w drogeriach. Jeśli natomiast prowadzisz zakład usługowy, wtedy program lojalnościowy również ma duży sens. Możesz rozdawać swoim klientom karty lojalnościowe i odnotować na nich każdą wizytę – kiedy przyjdą do Twojego zakładu odpowiednią ilość razy, wówczas kolejną usługę będą mieli wykonaną darmowo. Na to zagadnienie więcej odnajdzie się tu – http://www.loyaltyzen.com/pl/programy-lojalnosciowe-b2b.

Taki rodzaj motywacji klientów do wybierania właśnie Twojego zakładu jest bez wątpliwości jednym z świetnych pomysłów. Kiedy jednak profil prowadzonej działalności nie pozwala Ci na wprowadzenie programów lojalnościowych (dowiedz się więcej o obsługa programów lojalnościowych- zobaczysz tu), wówczas bez wątpliwości powinieneś zastanowić się nad sporym motywowaniem własnych pracowników – w tym przypadku bez wątpliwości super sprawdzą się programy motywacyjne (odkryj więcej na temat). Jeśli zrobisz konkurs przykładowo na najlepszego pracownika miesiąca i obiecasz mu premię, wówczas bez wątpienia zauważyć, jak bardzo rosną wskaźniki sprzedaży. Podobnie niezły efekt daje zarówno dobrze skonstruowany program lojalnościowy, ale również program motywacyjny dla podwładnych.