Dokumenty muszą skutecznie zniszczone

ważne dokumenty
Jeśli prowadzimy firmę, albo jakąkolwiek działalność, która wiąże się z pozyskiwaniem danych osobowych różnorakich obywateli, to z pewnością zdajemy sobie sprawę z tego, że jesteśmy odpowiedzialni za to, by te dane nie otrzymały się w niepowołane ręce. Przez to trzymamy je w odpowiednio wzmacnianych i zamykanych szafach, ale co robić, kiedy jakieś dokumenty nie są nam już niezbędne i nie chcemy ich dalej przechowywać?

Możemy zlikwidować je sami

dokumenty
Autor: Robert Couse-Baker
Źródło: http://www.flickr.com

Zbędnych dokumentów, które już nie są nam niezbędne oraz których nie pragniemy przechowywać ze względu na malejącą ilość przestrzeni w archiwum, nie możemy od tak wyrzucić na śmietnik, ponieważ wtedy z pewnością będą posiadały do nich dostęp nieodpowiednie jednostki, a nam będzie groziła surowa grzywna, kiedy dowiedzą się o tym właściwe instytucje. Przez to jeżeli nie ma ich sporo i zjawiają się tylko raz na jakiś okres, warto inwestować w specjalne niszczarki, które potną te pisma na małe kawałeczki i w takiej formie będziemy mogli je wyrzucić. Ten sposób na dokumentów niszczenie z pewnością jest tani i pewny, a takie urządzenie nie tylko nie zabiera wiele miejsca, ale jeszcze rozmiarami mamy szansę je dobrać do naszych wymagań.

pocięte niszczarką dokumenty
Autor: rosmary
Źródło: http://www.flickr.com

Mamy szansę wynająć do tego ekspertów

Kiedy tych akt do zniszczenia mamy sporo to trzeba zatrudnić odpowiednią firmę, która trudni się tego typu niszczeniem dokumentów. Oni odpowiednio zdają sobie sprawę z tego, jak istotne jest to zlecenie i jak istotne jest to, aby najmniejsze informacje nie wyszły poza firmę, dlatego gwarantują nam nie tylko wywóz tych dokumentów, lecz też ich momentalne zniszczenie, tak że nic nie wyjdzie na zewnątrz.

Taka ochrona powinna być idealna

Teraz bardzo sporo uwagi przykłada się na prawidłową ochronę danych osobowych, zwłaszcza jeżeli są to karty pacjentów zawierające ich schorzenia. Dlatego właśnie należy jak najszybciej zadbać o właściwe zniszczenie tych dokumentów, które są nam już niepotrzebne i które jedynie niepotrzebnie zajmują nam przestrzeń – http://www.destroy.pl/content/view/30/45/. Im dokładniej je zniszczymy, tym mniejsza szansa na to, że będziemy ścigani za nieprawidłowe spełnienie tego obowiązku i że przyjdzie nam za to zapłacić wysoką grzywnę.