W jaki sposób znaleźć rzetelną spółkę sprzątającą

sprzątanie
Aktualnie we Wrocławiu powstaje coraz więcej budynków biurowych. Większość z nich stawia jest w bardzo interesującej lokalizacji, w samym centrum miasta. Fakt ten zachęca duże przedsiębiorstwa, które wielokrotnie wynajmują tego typu powierzchnie biurowe. Dzięki temu tworzy się kolejne miejsca pracy oraz rośnie zapotrzebowanie na dodatkowe usługi, które sprzyja rozwojowi małej i średniej przedsiębiorczości.

sprzątanie
Autor: Craig Dietrich
Źródło: http://www.flickr.com
W lepiej rozwiniętych miastach coraz prężniej działają profesjonalne firmy sprzątające, które oferują standardowe prace zarówno dla klientów instytucjonalnych. W pierwszym wypadku są to zazwyczaj urzędy, placówki zdrowotne, akademik i i inne placówki. Firmę można wynająć na zasadzie zewnętrznego zlecenia, w ten sposób nie musimy zatrudniać licznego personelu sprzątającego. Jest to idealne rozwiązanie, gdyż usługodawcy tego typu mają nie tylko nowoczesny sprzęt, ale również profesjonalnie przeszkolonych pracowników.

Przeważnie z firmą tego pokroju możemy nawiązać stałą współpracę lub na pojedyncze zlecenie,na przykład po większym remoncie biura. Warto skontrolować, czy kontrahent jest elastyczny w sprawie godzin pracy, gdyż większe korporacje funkcjonują w systemie zmianowym. W tej sytuacji możemy w zależności od konkretnej potrzeby zamówić serwis o różnej porze. W indywidualnej umowie znajdziemy

sprzątanie
Autor: osseous
Źródło: http://www.flickr.com

szczegółowy zakres obowiązków kontrahenta (kliknij).

Na przykład sprzątanie biur Wrocław obejmuje zazwyczaj: codzienne ścieranie kurzu z biurek, a także urządzeń, tj. niezbędnych komputerów, dokładne czyszczenie dywanów, mycie drzwi i oszklonych elementów, czyszczenie podłóg, a także utrzymanie czystości we pracowniczych pomieszczeniach socjalnych i sanitarnych. Od czasu do czasu zlecenia są rozszerzane o mycie okien lub pranie dywanów. Należy zazwyczaj pamiętać nie tylko o wnętrzu pomieszczeń biurowych, ale również o terenach wokół. Kompleksowe usługi nierzadko obejmują także prace porządkowe terenów zielonych wokół biurowca. Jeśli sytuacja tego wymaga możemy również wykupić dodatkowy pakiet serwisowy, na wypadek niewielkich awarii w biurze. W sytuacji, gdy coś się znienacka uszkodzi, firma wysyła właściwego fachowca, który szybko naprawi usterkę (zapraszamy do kontaktu).