Czy warto zorganizować pierwszą komunię swojego dziecka w jakimś lokalu?

Moim zdaniem często realia są takie, że posiadamy małe mieszkanko, w którym trudno zorganizować duży obiad, nie wspominając już o komunii.

I dlatego właśnie wzrasta liczba przyjęć komunijnych, które są wyprawiane w restauracjach. Według mnie tego typu rozwiązanie jest bardzo dobrym posunięciem. Osobiście wychodzę z założenia, że jeśli komunia święta, to wyłącznie w lokalu. Rozumiem aspekt pieniężny, lecz bardzo często pieniądze bez problemu by się odnalazły. Takie mam spostrzeżenie.
kelner obsługujący przyjęcie
Autor: Alan Light
Źródło: http://www.flickr.com

Tak naprawdę nikt nie powiedział, że komunie to w każdym przypadku wielki koszt finansowy. Jeżeli się porozglądamy, trafimy na ciekawą restauracyjkę, w której przyjęcie komunijne będzie znośnym wydatkiem. Nie mówię, że to najzupełniej mały wydatek, ale nie jest tak słabo, drogo. Ciekawą alternatywą jest z cała pewnością wynajem sali, a potem gotowanie na własną rękę, z pewnością to ekonomiczniejsze rozwiązanie, lecz czy z pewnością wygodne? Chyba lepiej porozglądać się za tanią, ale fajną knajpą z fajną muzyką, do znalezienia na www.salemarzen.pl/oprawa-muzyczna/warszawa!

Zapewne we wszystkich miastach roi się lokali restauracyjnych, w których człowiek ma okazję zamówić przyjęcie komunijne albo organizację stypy. Ogólnie nie mam wielkiego obeznania w poszukiwaniu restauracji, lecz nie napiszę, że natrafienie na odpowiednią restaurację, która wyspecjalizowała się w imprezach okolicznościowych, w sumie nie jest większym kłopotem. Na co w szczególności zwrócić własną uwagę, jeżeli szukamy lokalu? Cóż, i w tym momencie nie mówimy o bardzo dużym problemie…

Najzwyczajniej trzeba zwracać baczną uwagę na jakość jedzenia, jego wielkość, obsługę oraz oczywiście cennik. Na restauracji nie powinniśmy zbytnio oszczędzać, lecz pewnie wynajęcie luksusowego przybytku także nie ma dużego sensu. A w przypadku dużych miast: Poznań, Bydgoszcz, itp., poszukiwałbym restauracji przez Internet. Zatem: jeśli w przyszłości Twoje dziecko nareszcie czeka pierwsza komunia, na serio zastanów się, czy może doskonałym rozwiązaniem nie jest urządzenia przyjęcia w lokalu. Myślę, że to przedni pomysł.