Sprawdzone zawody na ciężkie czasy

prawo i praca
Minione lata szczególnie pokazały, że młode osoby dokładnie powinny pomyśleć o studiach, bo kiepski kierunek może skutkować później problemami w zdobyciu pracy. Jakie więc zawody są warte rozważenia i na co zwrócić uwagę przy aplikowaniu na studia? Pytamy o to ludzi pracujących w różnych firmach.

Ostatnie czasy dobitnie uwidoczniły, że młode osoby dokładnie powinny rozważyć wybierane kierunki studiów, bo nietrafiony kierunek może skutkować później kłopotami w zdobyciu pracy. Jakie zatem zawody są warte uwagi i na co patrzeć przy składaniu podań na studia? Pytamy o to osoby pracujące w różnych branżach.

prawo i praca

Z pewnością często wybierane, dobre zawody jak adwokat częstochowa opinie czy lekarz są jak najbardziej w cenie – wyjaśnia pan Roman, którego główną działalnością jest. Wymagają one bardzo dużych nakładów pracy, ale jest całkiem możliwe zdobycie pracy po studiach. Całkiem są pomocne znajomości przy dostaniu się do renomowanej kancelarii, ale nawet bez tego mądra i zdolna osoba da radę.

Innymi studiami wartymi rozważenia są na pewno studia inżynierskie. Sektor IT cały czas się rozrasta i ludzie po studiach inżynierskich nie mają żadnych problemów ze znalezieniem pracy. Jak dodaje pan – sprawdź – Roman, należy mieć świadomość że w tej branży też są osoby bez pracy. Warto wybrać taką specjalizację, na którą jest zapotrzebowanie jak choćby programowanie.

Dobrego przemyślenia wymagają studia humanistyczne. Studia takie jak historia nie mają żadnej przyszłości jeśli chodzi o pewność zatrudnienia. Przyczynia się do tego coraz mniejsza liczba urodzeń oraz coraz mocniejsze znaczenie sektora IT.

zatrudnienie

Ważne jest też miejsce zatrudnienia. Wielkie miasta jak Gdańsk, Wrocław czy Kraków oferują o wiele więcej ofert znalezienia pracy niż mniejsze miejscowości, gdzie panuje duże bezrobocie. Jak stwierdza pan Mariusz, jeszcze inny prawnik, o wiele łatwiej przedstawić obsługę prawną w Krakowie niż w innych częściach kraju. Wystarczy wyszukać , by sprawdzić jak wiele jest wyników.

Mądrze przede wszystkim pamiętać o doświadczeniu – podkreślają zgodnie nasi goście. To ona a nie noty ze studiów czy nawet poziom uczelni mogą zaważyć na tym, jaką pracę zdobędziemy.

Źródło: adwokaci-tytko.pl