W życiu każdego z nas nadchodzi chwila, gdy chcemy „zapuścić korzenie” w jednym miejscu

mieszkanie
Początkowo jest to tylko krótkotrwała myśl, która po czasie zamienia się w czyny. Rozpoczynamy poszukiwania, snujemy plany, a czasem dostosowujemy dotychczasowe życie pod kątem nowego mieszkania. Kuszą nas zielone ogrody, strzeżone osiedla oraz nowatorskie pomysły.

kredyt
Autor: Barta IV
Źródło: http://www.flickr.com
Całe przedsięwzięcie należy zacząć od wyboru lokalizacji. Preferujemy zielone tereny za miastem, czy może monitorowane osiedle w centrum? Te kwestie zwykle są uzależnione od finansów, lub zdolności kredytowej.

Obecnie najczęściej wybieraną drogą do zdobycia funduszy na kupno własnego mieszkania stały się kredyty mieszkaniowe – https://www.bgz.pl/indywidualni/kredyty/kredyty/pieniądze (zobacz oferta)-hipoteczny-z-niska-marza.html. Dziś przeciętnego Kowalskiego nie stać na tak duże inwestycje. A jeżeli nawet istnieją osoby które mogą pozwolić sobie na tego typu zakup czy częściowy wkład – nadal wybierają pożyczkę. Okazuje się to bardziej opłacalne niż wydawanie własnych oszczędności lub też zapożyczanie się u rodziny. Kredyt mieszkaniowy wiąże się z zobowiązaniem wobec banku na dłuższy czas, dlatego daje możliwość odpowiedniego rozłożenia spłaty naszego zobowiązania. Banki www.bgz.pl/pomoc/placowki-i-bankomaty/ wybiorą dla nas taki okres kredytowania, który zagwarantuje nam wysokość miesięcznej raty dopasowaną do naszych możliwości finansowych.

kredyt
Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Sprawą priorytetową powinno być również sprawdzenie developera. Najłatwiej będzie prześledzić jego wcześniejsze projekty i zbadać terminowość. Oczywiście tylko renomowana i stabilna firma będzie dla nas zapewnieniem spokojnych nocy. Jeżeli zdecydowaliśmy się na kupno mieszkania, podpisujemy umowę deweloperską, która jest gwarancją, iż cena mieszkania nie ulegnie zmianie i zabezpiecza nas, w razie gdyby inwestor chciał się wycofać.

Wizja szybkiej przeprowadzki do upragnionego mieszkania jest bardzo obiecująca, jednak nie możemy dopuścić do sytuacji, by radość, którą się upajamy była przeszkodą w rzeczowym oszacowaniu lokalu, w którym zamieszkamy. Do odbioru mieszkania trzeba podejść wyjątkowo uważnie. Jeżeli w tej chwili dostrzeżemy i zwrócimy uwagę na niedociągnięcia, unikniemy późniejszych kosztów za naprawy. Rozsądniej będzie przeznaczyć fundusze na wyposażenie naszego wymarzonego M.