Najpopularniejsze rodzaje usług w banku

bank
We współczesnych czasach banki oferują interesantom wiele rodzajów produktów bankowych. Każda z zainteresowanych osób może wyszukać odpowiednią ofertę, która nie tylko zrealizuje jego potrzeby, lecz także będzie źródłem zadowolenia. O jakich produktach mowa?

produktu bankowe
Autor: Barta IV
Źródło: http://www.flickr.com
Należy do nich karta debetowa – https://www.bgz.pl/indywidualni/karty/karta-kredytowa-mastercard-standard.html. Umożliwia ona wykonywanie bezpiecznych i komfortowych transakcji. Wydawana jest przez firma (polecamy https://www.forsel.pl/kredyty-dla-firm/kredyt-obrotowy), w którym interesant ma konto. Wartość debetu określona jest przez firm (polecamy https://www.forsel.pl/kredyty-dla-firm/kredyt-hipoteczny) i może być poddana pertraktacjom. Debet to rodzaj kredytu, który należy uiszczać przez wpłatę środków na rachunek. W razie, gdy klient wykona transakcję, następuje automatyczne pomniejszenie stanu pieniędzy ulokowanych na koncie. Co bardzo ważne, kwota tej transakcji nie może przekraczać gotówki dostępnej na karcie.

Obecnie pojawiają się elektroniczne karty debetowe, dzięki którym można załatwiać potrzebne sprawy, m.in. opłacać rachunki czy wypłacać pieniądze z bankomatu. Suma, którą interesant zapłacił, zostaje bezzwłocznie blokowana. By skorzystać z karty niezbędny jest terminal, do którego wprowadza się PIN i – to wszystko. Niekiedy czas rozliczenia transakcji może się wydłużyć, np. jeśli skorzystamy z karty w taksówce i użyjemy ręcznego terminalu. Wtedy trzeba pamiętać o weryfikowaniu salda, aby przypadkowo go nie przekroczyć.

bank
Autor: Sean MacEntee
Źródło: http://www.flickr.com

Drugim powszechnym dzisiaj produktem jest faktoring – https://www.bgz.pl/korporacje/finansowanie-dzialalnosci/finansowanie-handlu/faktoring.html. To ciekawa oferta dla przedsiębiorstw i alternatywa dla kredytu w banku, ale może też być jego dopełnieniem. Do tego faktoring jest dużo łatwiejszy do załatwienia i zapewnia otrzymanie wysokiej kwoty w niewielkim okresie. Formalności są łatwe do przejścia, więc przedsiębiorstwo może błyskawicznie polepszyć płynność finansową. Pieniądze uzyskane w ramach niniejszego produktu bankowego, polepszają wizerunek firmy, gdyż usuwają powstałe zatory płatnicze i pozwalają na terminowe regulowanie zobowiązań. Usługa faktoringu proponowana jest przez wiele banków.

Jeżeli zainteresuje nas jeden z opisanych produktów, trzeba przejrzeć bieżące oferty i dobrać opcję, która odpowiada naszym potrzebom. Należy pamiętać o dokładnym przeczytaniu wszystkich szczegółów umowy, by podjąć słuszną decyzję i poprawić swoją sytuację finansową.