W obecnych czasach każdy powinien posiadać jakiekolwiek oszczędności

konto oszczędnościowe
W obecnych niepewnych czasach wszyscy musimy mieć jakiekolwiek oszczędności inaczej nie damy rady zasnąć spokojnie. Niestety, choć Polska wydaje się krajem dość stabilnym gospodarczo to czasem, gdy posłuchamy wiadomości to wręcz nóż nam się w kieszeni otwiera i zaczynamy się zastanawiać, czy aby na pewno te emerytury to będą na nas czekały?

bank
Autor: Drew Hubbard, Ben Waters
Źródło: http://www.flickr.com
Dlatego powinniśmy założyć konto oszczędnościowe – https://www.bgz.pl/indywidualni/oszczednosci/konta-oszczednosciowe/konto-z-zyskiem.html, i w myśl starego przysłowia uważać i „lepiej dmuchać na zimne”. Nie chodzi tu tylko o problemy gospodarcze całego państwa, ale też o momenty, gdy nadchodzi nasza osobista czarna godzina. Nagle okazuje się, że na gwałt potrzebujemy pieniędzy, a jeśli nie mamy oszczędności, to niestety musimy się zadłużyć. Zdarza się, że zostajemy zwolnieni z pracy wręcz z dnia na dzień i nie dostajemy odprawy, w takich chwilach oszczędności stają się naszym wybawieniem.

Dawniej trzymaliśmy nasze oszczędności w skarpecie. Brakowało nam zaufania do banków, obecnie nie trzeba się martwić. Nauczyliśmy się już, że trzeba korzystać z usług sprawdzonych banków. Przez afery, które miały miejsce ostatnimi czasy ludzie znowu woleli przenieść swoje oszczędności do domów. Jednak powtórzę jeszcze raz w zwykłym banku nasze oszczędności mogą zwiększyć swoją wartość, więc warto zaufać bankom. A zakładając konto oszczędnościowe w banku, z którym jesteśmy związani od lat na pewno będzie dobrym rozwiązaniem.

bank
Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com

Cóż, nie zawsze jest różowo i zdarza się, że po prostu musimy się zadłużyć. Spore grono ludzi korzysta z chwilówek, które zmuszają nas do spłacenia podwójnej kwoty jaką wzięliśmy. To nie jest dobry pomysł dla nikogo. Dlatego najlepiej jeśli udamy się do banku po kredyt. Banki oczywiście też oprocentowują zaciągany kredyt, ale nie są to horrendalne kwoty.

Kredyty są różne. Wiele zależy od tego jaka kwota jest nam potrzebna, a to czy pieniążki zostaną nam przyznane zależy od wysokości naszego dochodu. Jeśli dochód nie jest duży bank nie udzieli nam wielkiej pożyczki. Jednak dostaniemy kredyt, który będzie odpowiedni do naszej sytuacji materialnej. Raty będą realne do spłacenia i nie będziemy musieli się obawiać jakiś dodatkowych kruczków.