Czemu warto trzymać oszczędności na koncie w banku

bank
Dziś banki mają w swoich ofertach założenie konta bankowego za free. Jednak, co kryje się pod tym za darmo? Czy nic nie płacimy jedynie za założenie konta, a za prowadzenie go musze już płacić? Otóż wszystko zależy od oferty konkretnego banku. Są banki, które oferują konto bankowe bez opłat. Takie konto jest bezpłatne. To świetna oferta. Kiedy pomyślimy sobie, że czasem koszt prowadzenia konta i np. dostępność wszystkich bankomatów za darmo sprawa, że musimy, co miesiąc uiszczać opłatę w wysokości dziesięciu złotych, czyli w okresie całego roku sto dwadzieścia złotych idzie na prowadzenie konta.

bank
Źródło: http://pixabay.com
W sytuacji, kiedy korzystamy z dwóch bankomatów w naszym mieście i należą one bankomatów banku, w którym mamy konto, czyli są bezpłatne, to, po co płacić za rzeczy, z których nie mamy zamiaru korzystać. Tak, więc gdy podjęliśmy decyzję o założeniu konta dowiedzmy się na jakiś zasadach będzie ono prowadzone – https://www.bgz.pl/indywidualni/konta/porownywarka.html, bo może okazać się, że konto, które oferuje wybrany przez nas bank nam nie odpowiada. W większości banków są konta za darmo, ale warto samemu o nie zapytać, by nie przegapić takiej gratki dla oszczędnych osób.

W dobie unijnych przepisów, norm i obowiązków mamy jeszcze swoje prawa. Jednym z prawa jest między innymi pozyskiwanie dotacji unijnych – www.bgz.pl/fundusze_eu/. Tu w zależności, na co tak naprawdę potrzebujemy środków. Dotacje unijne są rozparcelowywane tak, by wszyscy chętni mogli z nich skorzystać począwszy od rolników, a skończywszy na osobach mających w planach założenie własnego interesu. Jeżeli chcemy dostać dotację musimy się postarać. Na szczęście w każdym mieście wojewódzkim, ale też w sporej liczbie miast powiatowych są punkty konsultacyjne, tzn. miejsca, w których możemy dowiedzieć się, co jest nam potrzebne żeby otrzymać pieniążki z Unii Europejskiej.

finanse
Autor: Simon Cunningham
Źródło: http://www.flickr.com
W wielu powiatowych miastach też nie powinno być problemu z dostępem do informacji, gorzej może być w małych miejscowościach. Jednak wystarczy wpisać właściwą frazę w wyszukiwarce internetowej i otrzymamy wiele potrzebnych danych w tym między innymi adresy miejsc, do których powinniśmy się zgłosić po dokładne informacje. Wspólnota Europejska to ogrom różnych opcji, które dają możliwość rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw, dają wsparcie rolnikom właśnie przez dotacje unijne. Sporo osób jest nastawionych sceptycznie do tego typu dofinansowania, jednak, jeśli przekonamy się, na czym ono dokładnie polega nasze obiekcje na pewno znikną.