Zmiany w sprzedaży domów

images
Od niedawna na rynku budownictwa jednorodzinnego widać oznaki krachu. Nie jest to optymistyczna wiadomość dla deweloperów i osób, które chcą sprawnie i opłacalnie wystawić nieruchomość. Jest to za to wspaniała informacja dla każdego, kto pragnie złowić domek w mocno przystępnej cenie!

Podczas kiedy ceny mieszkań bardzo wolno spadają, domy na sprzedaż tanieją w oczach. Sprzedający czasem obniżają ceny aż o połowę, nie mogąc znaleźć chętnych. Fatalnym utrudnieniem stało się ostatnie podwyższenie stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej. kredyty są co raz droższe, stąd chętnych na zakup jest mniej. Sprowadza to kłopoty na ludzi, którzy traktowali budownictwo jednorodzinne jako inwestycje. Aktualnie są często zmuszani wystawiać dom na sprzedaż po kosztach.

Z rynków nieruchomości Warszawa wydaje się jednym z najsilniej korzystnych dla wszystkich mających finanse na transakcję. Ogłoszeń tutaj pojawia się sześćdziesiąt razy więcej niż kupujących. W innych miastach ceny domów nie obniżyły się jeszcze do rekordowych poziomów, więc każdemu chętnemu poleca się cierpliwość.

Ocenia się, że w związku z małym popytem, niedługo ruszą one w dół.

Przy łowieniu okazji warto skorzystać z asysty doświadczonych pośredników. Dodatkowy koszt zatrudnienia specjalisty rekompensuje wiele plusów. Po pierwsze, szukanie domu nie zajmuje nam czasu. Secundo, zdając się na doświadczenie specjalisty, unikniemy wielu pomyłek przy zakupie nieruchomości. Po trzecie, pośrednik orientuje się gdzie i kiedy szukać najcenniejszych gratek. I ostatnia, najważniejsza sprawa, wybór zdolnego pośrednika to pewność bezpieczeństwa zakupu.

Źródło: