Certyfikat prince2 będzie idealny dla ciebie jeżeli działasz jako kierownik projektów

meneger
Jeżeli pracujesz w dużej organizacji i chcesz się piąć najwyżej po szczeblach kariery, wówczas na pewno powinna zaciekawić Cię możliwość zdania certyfikatu Prince2. Ten szanowany na całym świecie certyfikat można zadawać już od 1989 roku. Został on wtedy wymyślony przez stowarzyszenie Central Computer and Telecommunications Academy, która następnie przemieniła się w Office of Government Commerce. Certyfikat prince2 będzie rewelacyjny właśnie dla Ciebie kiedy działasz jako kierownik projektów.

menedżer
Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli jesteś managerem, wtedy też zdecydowanie powinieneś przemyśleć możliwość wyrobienia takiego certyfikatu. Możesz również wziąć to pod uwagę jeśli szukasz pracy w charakterze managera. Dużo projektów, szczególnie międzynarodowych szukając pracowników wyższego szczebla, zdecydowanie zazwyczaj wymaga legitymowania się certyfikatem Prince2. Teraz są dwa rodzaje certyfikatów Prince2 – sprawdź rodzaje egzaminów Prince.

Jeśli chcesz posiadać niższy stopień Prince2, wtedy musisz tylko przystąpić do egzaminu. Nie musisz ukończyć żadnych praktyk – musisz zaledwie pozytywnie przejść test. Jeżeli Ci się to uda, wówczas możesz już legitymować się certyfikatem Prince2, który jest szanowany na całym świecie. Cena takiego egzaminu to dzisiaj około tysiąca złotych. Jeżeli zdecydujesz się na podejście do egzaminu, wówczas musisz naprawdę mocno się przygotować. Egzamin jest relatywnie ciężki, dlatego właściwe przygotowanie się do niego zajmuje nieraz naprawdę dużo czasu.

zarządzanie projektami
Autor: KOMUnews
Źródło: http://www.flickr.com
Drugim poziomem certyfikatu jest Prince2 Practitioner, który obliguje Cię do prowadzenia kursów z zakresu Prince2. Cena podejścia do takiego egzaminu to mniej więcej dwóch tysięcy złotych i jest on niewątpliwie o wiele cięższy niż certyfikat niższy. Aby otrzymać więcej wiadomości na temat kursów Prince2, wystarczy na początku pogrzebać trochę w internecie. kiedy wpiszesz w wyszukiwarkę internetową frazę „Prince2 egzamin”, na pewno otrzymasz sporo wiadomości. To świetny sposób, aby dowiedzieć się wszystkiego, co tylko jest Ci niezbędne. Kiedy zdecydujesz się na podejście do egzaminu, wówczas będziemy za Ciebie mocno ściskać kciuki.