Program do tworzenia faktur – znakomity program dla małych firm

oprogramowanie
Dla większości osób mających zamiar rozpocząć prowadzenie własnej firmy, księgowość może stanowić nie lada wyzwanie. Przedsiębiorca boryka się z takimi zagadnieniami jak podatek dochodowy, obsługa faktur, VAT czy ubezpieczenia społeczne, które wiążą się ze złożeniem dokumentów rejestrowanych w odpowiednich instytucjach i urzędach.. Zatrwożony masą obowiązków zaczyna zastanawiać się nad zatrudnieniem prywatnej księgowej. To dobry wybór, gdyż wykwalifikowana osoba zajmie się wszelkimi formalnościami i przeprowadzi przedsiębiorcę przez meandry przepisów.

oprogramowanie
Autor: Synology
Źródło: Synology
Powierzenie spraw finansowo-księgowych i pracowniczych księgowej, uwalnia nas – zarządzających od wielu obowiązków, pozwalając skupić się na realizacji podstawowych celów przedsiębiorstwa. Ma to szczególne znaczenie gdy mowa o mniejszych firmach, a których właściciel wypełnia większość obowiązków kierowniczych, narzekając na brak czasu spowodowany koniecznością realizowania całej masy obowiązków (sporządzenie sprawozdań, naliczenie zaliczek na podatek (czytaj też wniosek o regon), naliczenie płac itp.). Współpraca z wykwalifikowanymi osobami umożliwia całkowicie skoncentrować się na rozwijaniu przedsiębiorstwa.

Jednak bez względu na to, czy firma korzysta z pomocy biura rachunkowego, czy prowadzi księgowość samodzielnie, właściciele firm będący czynnymi podatnikami VAT są zobowiązani dokumentować wykonywane czynności, wystawiając fakturę VAT. Aby mieć pewność, iż faktura jest zgodna z obowiązującymi przepisami oraz aby wystawić ją szybko i wygodnie, dobrze jest skorzystać z systemu do fakturowania. Sprawdź też usługę auto book

program
Autor: pixabay.com
Źródło: pixabay.com
Takie narzędzie pozwala na zautomatyzowanie wielu czynności oraz wygenerowanie gotowego dokumentu w wygodnym pliku PDF, który można wysyłać do klienta z poziomu aplikacji lub wydrukować.
System do fakturowania idealne rozwiązanie dla małych przedsiębiorstw.
Wystawienie faktury opiera się na wypełnieniu prostego formularza, w którym usługodawca podaje dane sprzedawcy oraz nabywcy, daty, nazwę towaru lub usługi, ceny towaru, czy kwoty oraz stawki VAT. Zazwyczaj kwoty netto i brutto wyliczają się automatycznie po podaniu stawki podatku oraz ceny towaru.

System do fakturowania, to wygodne i bezpieczne narzędzie, poprawiające efektywność wykonywanej pracy.