Wiele ofert zatrudnienia dla programistów

biurko
Czytając ważne oferty zatrudnienia, nieraz natrafić można na hasła w rodzaju „praca sap”, „c++” czy „sql”. Wielu ludziom terminy te powiedzą zapewne niedużo. Są to bowiem hasła połączone ściśle z branżą informatyczną oraz z programowaniem. Zawód programisty nieustanie jest pożądany i poszukiwany. W zdecydowanej większości specjalności, zwłaszcza powstałych niedawno, wymaga posiadania wśród pracowników osoby znającej przynajmniej podstawy programowania. Wszystkie te czynniki powodują, że ofert tych można znaleźć bardzo dużo. Wpisując w Internecie przykładową frazę „praca informatyk Kraków” otrzymuje się wielką ilość rezultatów.

biurko
Autor: geishaboy500
Źródło: http://www.flickr.com

Programiści SAP i C++

SAP to system służący do zarządzania firmą. Pozwala na ustalanie i obserwowanie transakcji, zysków, sporządzanie różnego rodzaju raportów. System tego rodzaju jest spersonalizowany dla potrzeb danej instytucji. Poszukuje się więc programisty z umiejętnością pracy z systemami SAP, stworzonymi dla określonejinstytucji. Z kolei pod pojęciem „praca (sprawdź co ma do zaoferowania sklep bhp-online.com) z kodem C++” kryją się oferty dla specjalistów ze znajomością tego języka programowania. Programista C++ zajmuje się pisaniem programów komputerowych zarówno na platformie Windows, jak i Linux. Najczęściej w ofertach pracy tego typu u kandydata mile widziana jest również umiejętność pracy na gotowym zestawie bibliotek i narzędzi programistycznych, jakim jest Qt.

Programiści SQL

Kolejnym nierzadko spotykanym zwrotem w ofertach zatrudnienia, wiążących się ogólnie z programowaniem, jest „praca (sprawdź prace wysokościowe) oracle”. Zwrot ten oznacza język programowania wykorzystywany do tworzenia baz danych. W większości przypadków aspekty Oracle używane są przez wielu programistów, specjalizujących się w pozostałych językach, jakim jest php. U ewentualnego kandydata na to miejsce mile widziana jest więc znajomość gramatyki tego języka i wykorzystanie baz danych na nim opartych, do których należą mySQL i SQLlite. Na wszystkich wymienionych stanowiskach u kandydata ważna jest umiejętność planowania własnego czasu i postępowania zgodnie z harmonogramem zadań. Ważne jest również doświadczenie w pracy w małych grupach.

Źródło: Praca z Itkontrakt