Dlaczego kalkuluje się firmom inwestować w programy lojalnościowe?

sale
Z czym, więc kojarzy nam się lojalność? Lojalność ma wydźwięk pozytywny, to wyraz kojarzący się z wiernością i z pewnego rodzaju dobrem. Co więc kryje się pod nazwą programy lojalnościowe? Otóż programy lojalnościowe w prosty sposób sprawiają, że zostajemy wierni konkretnym markom.

LoyaltyZen
W momencie, gdy posiadamy kartę stałego klienta w jednym ze sklepów odzieżowych, to do tego sklepu skierujemy kroki, gdy zależy nam na dobrym płaszczu jesiennym. Gdy kończą nam się perfumy idziemy do perfumerii, która też dała nam tego rodzaju kartę. Stajemy się wierni konkretnym markom, bo a) nigdy nas nie zawiodły, b) dzięki temu dostajemy wiele rabatów, o których ludzie kupujący gdzie popadnie nie mogą się starać. To obustronne korzyści. Mimo, to o dużo więcej niż konsument zyskuje firma.

Programy lojalnościowe (przeczytaj wiadomości na tej stronie: http://loyaltyzen.com/pl/programy-lojalnosciowe-b2b) stały się genialnym marketingowym zagraniem, które dało możliwość bez zbędnej promocji pozyskać konsumentów. Wystarczy, że wejdziemy, do jakiegoś sklepu i zakupimy zakupy, za które rachunek będzie opiewał na wysoką kwotę. W tym momencie automatycznie osoba sprzedająca (uprzejma i uśmiechnięta) zaprosi nad do założenie karty stałego klienta, opowie o rabatach, powie, że taka karta nic nie kosztuje i bach! daliśmy się usidlić. Oczywiście są osoby, które i tak będą biegały z jednego sklepu do drugiego sklepu nie przejmując się, że w którymś sklepie mają kartę stałego klienta. Jednak spora liczba osób zechce zrobić zakupy tam gdzie dodatkowo będzie mogła coś zyskać. W naszym kraju w różnych centrach handlowych mamy do czynienia z tego rodzaju programami lojalnościowymi, z których coraz chętniej korzystamy.