Niełatwo dzisiaj znaleźć dobrą posadę

praca
Niełatwo dzisiaj dostać dobrą pracę. Wielu młodych ludzi, którzy skończyli wybrane przez siebie kierunki napotykają tutaj duże problemy. Często zdarza się, że świeżo po studiach człowiek nie pracuje bardzo długi okres czasu, albo wykonuje inny zawód, który w ogóle nie ma nic wspólnego z kierunkiem, jaki studiował. Źródeł tego stanu rzeczy jest wiele. Przede wszystkim w chwili obecnej mamy taką sytuację, że właściwie każdy młody człowiek idzie na studia, w większości studia są darmowe, chociaż jeden kierunek. Poza tym szefowie biur zatrudniają tylko osoby z wyższym wykształceniem.

praca
Autor: Fabian Linzberger
Źródło: http://www.flickr.com
Dochodzi często do sytuacji, w której pracodawca wymaga od osoby, którą chce zatrudnić na stanowisku kasjera nie tylko wyższego wykształcenia, ale także znajomości języka angielskiego na poziomie przynajmniej komunikatywnym. Ukończenie studiów na dzień dzisiejszy nie stanowi o czyjejś wyjątkowości, o ile nie ukończyło się dwóch, albo nawet trzech kierunków, najlepiej z sukcesami na olimpiadach naukowych, w dodatku dobrze, aby absolwent umiał co najmniej dwa obce języki na poziomie bardzo dobrym i oczywiście przydało by się, aby miał już jakąś praktykę w pracy, nawet niezwiązanym ze studiami. Wtedy na pewno znajdzie dobrą posadę.

Jednak niestety nie każdy absolwent jest tak wyjątkowo zdolny, aby być w stanie tyle dokonać. Wielokrotnie obronienie się na jednym kierunku stwarza wiele trudności i młody absolwent kończy uczelnię wyższą bez dodatkowych sukcesów, jest w sytuacji, gdzie trudno będzie mu dostać opłacalną posadę, a już na pewno w swoim profilu.
Więcej o pracy na http://www.praca.egospodarka.pl/oferty-pracy/biala-podlaska

praca
Autor: Tim Regan
Źródło: http://www.flickr.com

Wyjątek stanowią może studia mocno oblegane jak automatyka i robotyka, informatyka, biotechnologia itp. Większość profili jednak, głównie humanistycznych, mimo że rozwija intelekt, umiejętność logicznego i twórczego myślenia i wiedzę o kulturze,literaturze, filozofii czy historii, nie gwarantuje łatwego sukcesu zawodowego. Ludzie po takich kierunkach często są w trudnej sytuacji niejako podwójnie – pragnąc rozwijać się intelektualnie muszą robić to po pracy, ponieważ zawód jaki mogą wykonywać, przy czym też z trudem, to często zawód przedstawiciela handlowego, czy sprzedawcy, ewentualnie nauczyciela, czy bibliotekarza.

Trzeba dobrze przemyśleć własne cele przed decyzją o studiach oraz zastanowić się nad swoimi możliwościami. Warto zbadać rynek pracy. Nie wystarczy wpisać oferty pracy grodzisk mazowiecki w wyszukiwarkę, trzeba posiłkować się stosownymi wynikami badań. Być może niejeden z nas odnajdzie się bardziej pracując na przykład jako kucharz. Praca Jaworzno okaże się korzystniejsza pod względem wynagrodzenia oraz pozwoli lepiej realizować swoje plany i marzenia.