Usprawnij swoją firmę za pomocą elektronicznego obiegu faktur!

komputer
Komputeryzacja współczesnych przedsiębiorstw jest już faktem. Na chwilę obecną przesłanie dużego pakietu informacji na drugi koniec świata trwa nie więcej niż kilka sekund. Już zdążyliśmy zauważyć, że tradycyjne przesyłanie papierowych dokumentów jest czasochłonne, a jednocześnie narażone na wiele problemów w drodze od nadawcy do adresata.

laptop
Autor: Wilson Hui
Źródło: http://www.flickr.com
Elektroniczny obieg faktur (w tym miejscu szerzej opisane: www.efematic.pl/rozwiazania/60/), to system, po którego zastosowaniu zapomnimy o wszelakich przeciwnościach. Niestety, do tej pory panujący system obiegu faktur jest wszystkim znany. Wiemy gdzie stoi biurko pani Ali i co napisać na fakturze, by płatność była zrealizowana w terminie. Wskutek tego wiele firm podtrzymuje stanowisko, iż dopóki nie zostaną postawione przed koniecznością stosowania elektronicznej faktury, same właściwie nie zdecydują się na zmianę. Jednak ich zastrzeżenia mogą rozwiać plusy jakie płyną z podjęcia decyzji o zastosowaniu elektronicznego obiegu dokumentów.

rachunki
Autor: kate hiscock
Źródło: http://www.flickr.com

Z e-fakturą jest jak z jazdą na rowerze. Czasami trudno zrobić pierwszy krok i zdecydować się, aby spróbować, choć każdy wie, że to działanie z gruntu przyjemne. Z podjęciem decyzji i przejściem na faktury elektroniczne jest w zasadzie podobnie. Musimy więc znać zalety płynące z wdrożenia elektronicznego obiektu dokumentów, a najbardziej znaczące to:

* szybszy dostęp do informacji oraz ich efektywne wykorzystanie,
* komputeryzacja procesu wystawiania faktur,
* bezpieczna i znacznie tańsza archiwizacja,
* pewność dostarczenia dokumentu na czas,
* możliwość naniesienia poprawek,
* łatwy monitoring dokumentów krążących w organizacji,
* budowanie wizerunku firmy przyjaznej środowisku.

W sieci nie brakuje użytkowników, którzy niewątpliwie chętnie udzielą nam rad i wskazówek, a także dostarczą wielu przydatnych informacji o firmach oferujących owe usługi. Jedną z nich może być długo obecny na rynku Kofax – http://www.efematic.pl/rozwiazania/65, który zapewnia nadzwyczaj sprawny elektroniczny obieg faktur. Uporządkuje, przyśpieszy wymianę faktur oraz zagwarantuje odpowiednią archiwizację dokumentów papierowych. Taki program zazwyczaj może być skutecznie używany w tych mniejszych jak i większych firmach, w których pracownicy muszą mieć stały dostęp do całego sytemu z dowolnego miejsca.