Z jakiej przyczyny rekomenduje się korzystać z dotacji europejskich?

waluta europejska
Posiadacze firm muszą borykać się z wieloma problemami – już na początku przygody ze swoją działalnością są narażeni na mozolną walkę z formalnościami, analizują, jakie konto firmowe założyć, czy starczy im pieniędzy na rozkręcenie biznesu oraz w jaki sposób wybić się na rynku. Dlatego coraz więcej przedsiębiorstw ubiega się o fundusze unijne – nie tylko firmy dopiero powstające, ale też te działające już na rynku od dawna. Z jakich przyczyn opłaca się zabiegać o uzyskanie dofinansowania?

flaga UE
Autor: www.GlynLowe.com
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim z tego względu, że są to niezwrotne pieniądze, toteż w przyszłości nie będziemy zobowiązani ich oddawać. Otrzymaną gotówkę można przeznaczyć na inwestycje. Dzięki tej kwocie istotnie oszczędzisz swój wkład, jednakże należy wiedzieć, że na początku należy samemu opłacić dane przedsięwzięcie, a dopiero później możemy ubiegać się o zwrot kosztów.

Przeprowadzony projekt może być dofinansowany w co najmniej 50 % jego wartości, więc się to rzecz jasna opłaca. Skorzystanie z pomocy znacząco wpływa na rozwój danej firmy oraz poprawę jej konkurencyjności. Zdecydowanie łatwiej jest wybić się z konkurencji mając co pokazać, aniżeli z trudem wiążąc koniec z końcem. Im większe inwestycje, szybszy rozwój i lepsze produkty, tym więcej odbiorców jest zainteresowanych danym przedsiębiorstwem oraz chce korzystać z jego usług czy produkowanego asortymentu. Poza tym niewielkie przedsiębiorstwa niejednokrotnie boją się, że nie mają szans na dofinansowanie, a to nieprawda, gdyż fundusze europejskie dla małych firm są obecnie dużo łatwiejsze do uzyskania.

Każda firma, niezależnie od jej wielkości, starając się o dofinansowanie, powinna skonsultować się z odpowiednim doradcą, który nie tylko pomoże sformułować należyty wniosek, ale również będzie wsparciem w bardzo często niełatwych do załatwienia procedurach. Warto się starać o dotacje, bowiem poza powyższymi plusami, firmy korzystające z pieniędzy unijnych mogą nie tylko przeprowadzić wspomniane wyżej innowacyjne projekty, lecz także zainwestować w szkolenia dla pracowników czy zakupić nowy sprzęt ułatwiający działania prowadzone na obszarze przedsiębiorstwa. Kiedy właściciel upora się z dofinansowaniem będzie mógł na spokojnie podjąć decyzję jakie konto firmowe wybrać.

Dofinansowania europejskie w ekspresowy sposób pozwolą ci na stworzenie rozpoznawalnej na rynku marki. Dobrze jest więc szczegółowiej zaznajomić się z tym zagadnieniem.