W jaki sposób pożyczyć pieniądze w innym miejscu niż bank?

pieniądze
Od bardzo dawna wiadome jest, że pieniądze odgrywają w życiu bardzo ważną rolę. Umożliwiają ludziom dostatnie życie, nie zawsze w luksusowych warunkach, jednak przy niedoborze gotówki może się to w negatywny sposób odbić na poziomie życia. Generalnie więc stosunkowo dostatnie życie bez pieniędzy nie jest możliwe.

scrubble ułożone w słowo money
Autor: Simon Cunningham
Źródło: http://www.flickr.com

Jednak także osobom żyjącym dostatnio od czasu do czasu brakuje funduszy na różnorodne potrzeby. Ponadto w życiu ludzkim stosunkowo często występują również momenty, w których dodatkowa gotówka jest niezwykle potrzebna. Niejednokrotnie są to cele wiążące się z atrakcjami i rozrywką, takie jak przykładowo wakacyjne wyjazdy zagraniczne.

Bywa jednak także, że gotówka – odkryj serwis – potrzebna jest w przypadku pojawienia się nagłego zachorowania czy z powodu wypadku. Dodatkową gotówkę można uzyskać na różne sposoby. Występuje również kilka metod takiej pożyczki oprócz kredytu zaciąganego w banku.

Pożyczki prywatne

Jednym ze sposobów pożyczania pieniędzy znanym już od bardzo dawna są tak zwane pożyczki prywatne. Jak sama ich nazwa podpowiada, są to pożyczki, które uzyskiwane są bez udziału podmiotów takich jak banki i inne. Jest to zwyczajne przekazanie gotówki od jednej osoby prywatnej do drugiej. Sposób brania tego rodzaju pożyczki uzależniony jest od woli obu stron, a także często od łączących je zależności.

symbol zatrzymania pieniędzy
Autor: The JH Photography
Źródło: http://www.flickr.com

Istotne jest, by sprecyzować kilka istotnych aspektów >>Dowiedz się jak zmienić kredyt na tańszy<< Przede wszystkim trzeba ustalić kwotę pożyczki. Większa część osób ustala w tym miejscu również oprocentowanie pożyczki. Bardzo istotne dla obu stron jest także podanie ostatecznego terminu spłaty.

Pożyczki zaciągane poza bankami

W ostatnim czasie również w Polsce na duża skalę rozwinęły się punkty określane mianem parabanków. Są to firmy pod względem działalności zbliżone do prawdziwych banków, jednak nie mające takich uprawnień i niekontrolowane w tak wysokim stopniu jak zwykły bank. Instytucje te zwykle trudnią się udzielaniem pożyczek, niejednokrotnie jednak na bardzo wysoki procent.

Zaciągając pożyczkę w takiej firmie należy bardzo skrupulatnie poznać warunki umowy, którą się zawiera. W innej sytuacji można bowiem zawrzeć bardzo niekorzystną transakcję, która wiąże się z dużym ryzykiem.