Programy lojalnościowe – czy warto?

images
Już od pewnego czasu głośno jest o wszelkiego typu programach lojalnościowych czy motywacyjnych. Przedsiębiorstwa nierzadko stosują tego rodzaju działania, bo pozwalają na tworzenie pozytywnych relacji z klientami. Programy lojalnościowe stosowane są chętnie, bo to łatwe i skuteczne narzędzie.

Praca, biznesmen
Autor: www.s-lab.pl
Źródło: www.s-lab.pl

Premiowanie zakupów punktami, oraz (sprawdź nas) też możliwość dostania wysokiego rabatu lub upominku po dokonaniu zakupów za daną kwotę w wytyczonym okresie – generuje to niejednokrotnie bardzo nieznaczne koszty, a efekty są często wyjątkowo dobre.

Programy lojalnościowe, które proponowane są nam na co dzień zwrócone są prosto do kupującego. To różnego rodzaju zbieranie punktów, ale też loterie, konkursy w internecie, konkursy smsowe itp. Często bierzemy w nich udział, ponieważ nie wymaga on ogromnego zaangażowania, ani wysokich nakładów pieniężnych, a zyskać można dosyć sporo.

Dla kogo programy motywacyjne?

Programy motywacyjne to pewnego rodzaju typ programów lojalnościowych, jednak nie przeznaczona do klienta. Wiele przedsiębiorstw dostrzegło, że programy lojalnościowe można zastosować, niejako „do wewnątrz”, wciągnąć w nie zatrudnione osoby, dystrybutorów czy dostawców firmy.

praca
Autor: KIANO
Źródło: KIANO

Tego rodzaju działania otrzymały własną nazwę – właśnie „programy motywacyjne”. Zazwyczaj działania te pozwalają na uzyskanie premii za zrealizowanie określonych wyników sprzedażowych. Niejednokrotnie wybiera się w tym celu platformy pozwalające na zbieranie punktów za realizację celów na pojedynczych kontach pracowników. Po uzyskaniu odpowiedniej ich ilości można odebrać należną premię – w postaci gotówki, bonów oraz (hiperłącze do strony) innej. Wszystko zależy od tego, w jaki sposób zaplanowano to w programie.

Dobrze zwrócić uwagę na programy lojalnościowe i programy motywacyjne. Jeśli będą prawidłowo zaprojektowane i zrealizowane umożliwią lepsze wyniki finansowe, ale nie tylko. Najważniejsze, co można osiągnąć za pomocą takich programów to lojalność klientów czy pracowników do firmy. A to jest dla przedsiębiorstwa najistotniejsze.

Źródło: Profill.com.pl