Pożyczki na które nie musisz czekać w banku

Karta, motywacja
Dodatkowy lub wyższy rachunek? Niespodziewany wydatek, wakacyjny wyjazd? Nie zawsze z ołówkiem w dłoni da się rozplanować domowy budżet. Jeżeli bierzesz pod uwagę pożyczkę bez informacji o dochodach, to wiedz, iż spełni ona swą rolę tylko wówczas, gdy gruntownie zaznajomisz się z jej zasadami.

pieniądze
Autor: Kārlis Dambrāns
Źródło: http://www.flickr.com

nieruchomość (zobacz pożyczka pod hipotekę bez bik) bez zaświadczeń o zarobkach to rozwiązanie dla wszystkich osób spodziewających się w szybkim tempie środków pieniężnych. Owa prosta procedura nie wymaga wypełniania zbędnych wniosków, oraz danych, czy posiadamy zaciągnięty kredyt.

Wartością tego rodzaju pożyczek jest bez wątpienia większa anonimowość. Brak zaświadczenia wiąże się głównie z tym, że o zadłużeniu nie dowiaduje się pracodawca, księgowa czy ktoś, kto mógłby taką wiadomość użyć przeciwko nam.

Przed podjęciem decyzji o zaciągnięciu pożyczki, powinniśmy jednak rozważyć indywidualne możliwości i być świadomym przyszłych zobowiązań. Czy jesteśmy w stanie ponieść dodatkowe koszty? Jeśli jednak mamy pewność, iż brak gotówki to tylko chwilowy dołek, kredyt wydaje się być odpowiednim rozwiązaniem.

dom jednorodzinny
Autor: MTM STYL
Źródło: MTM STYL

Szybką pożyczkę można otrzymać na kilka sposobów. Poza powszechnie stosowanym złożeniem wniosku o jej przyznanie, niektóre instytucje pozabankowe zapewniają pożyczkę przez sms. Takie rozwiązanie posiada wiele zalet – potrzebne środki można otrzymać niezależnie od miejsca, w którym przebywamy. Idea działania nie jest skomplikowana – aby otrzymać pożyczkę wymagane jest wysłanie wiadomości tekstowej na podany numer. Środki znajdą się na koncie, w zależności od tego, w jakim banku prowadzony jest rachunek, od godziny do 24 godzin. W związku z tym już następnego dnia można zrealizować swoje plany.

Mechanizm szybkiej pożyczki podlega innym prawom i obowiązkom niż np. nieruchomość (zobacz pożyczka pod zastaw domu bez bik) bez udziału banku, gdzie zobowiązania wobec banku mogą wynosić nawet 30 lat oraz oczekują obok zdolności kredytowej, także odpowiedniego zabezpieczenia spłaty kredytu, jakim jest hipoteka. Dzięki temu zabiegowi wierzyciel, (w tym wypadku bank) ma gwarancję, iż nikt nie „ucieknie” z przedmiotem zabezpieczenia.