Nie radzisz sobie ze spłatą rat? Zdecyduj się na konsolidację

kredyt
Polacy bezustannie zaciągają kredyty: na nowe auto, nowy sprzęt AGD czy RTV, zagraniczne podróże. Z coraz większą śmiałością decydują się na dodatkowe oferty banków, korzystając z kart kredytowych czy kredytów odnawialnych w ramach konta osobistego. Jeśli zobowiązań jest sporo i przekraczają one comiesięczne dochody, łatwo wpaść w spiralę zadłużenia. Wówczas warto zastanowić się nad kredytem konsolidacyjnym.

kredyt
Autor: Sean MacEntee
Źródło: http://www.flickr.com
Korzystając z tej propozycji banku, mamy zapewnione nawet kilkukrotne obniżenie miesięcznej raty. W związku z tym łatwiej ją spłacać. Co więcej, nie jesteśmy skazani na ciągły stres czy zmieścimy się w terminach i sumach spłaty poszczególnych zobowiązań. Konsolidowane kredyty mogą pochodzić z różnych banków. Mamy również opcję ich przewalutowania. Występują dwa rodzaje kredytów konsolidacyjnych: hipoteczny oraz gotówkowy.

Hipoteczny zabezpieczony jest na nieruchomości, ale przyznawany jest na dłuższy okres z mniejszym oprocentowaniem na wyższe sumy. pieniądze (zobacz pozostałe wiadomości) gotówkowy możemy otrzymać na mniejszą sumę , krótki czas, i na nieco gorszych warunkach, jeśli chodzi o odsetki. Bank jednak w tym wypadku nie wymaga zabezpieczenia.
pieniądze (zobacz więcej dowiesz się na tej stronie) konsolidacyjny spłacamy w jednym banku, przez co przy odpowiedzialnym podejściu do całego przedsięwzięcia staniemy się dla banku wiarygodnym klientem.

Zamiast kilku, zazwyczaj niejednakowych rat przyznają nam jedną ratę, która na pewno jest pewnym odciążeniem finansowym. Wadą kredyty konsolidacyjnego hipotecznego jest to, iż
kredyt
Źródło: http://pixabay.com

wraz z wydłużeniem okresu spłaty, rośnie suma odsetek do spłacenia. Powinniśmy więc być świadomi, że choć spłacamy niższe raty, to koszt kredytu staje się większy, niż standardowych kredytach. Lecz nie zapominajmy, że dla osób które nie radzą sobie z terminową spłatą rat, wciąż jest to atrakcyjna oferta.

Podstawowym celem kredytu konsolidacyjnego jest pomoc w wybrnięciu z trudnej sytuacji finansowej, więc jeżeli uważamy, że jego warunki są zbyt wymagające, należy przeprowadzić rozmowę z bankiem. Jest to możliwe, ponieważ każdy kredyt konsolidacyjny jest traktowany odrębnie, biorąc pod uwagę sytuację materialną klienta. Jeśli dysponujemy rzeczowymi argumentami, istnieje spora szansa, że uda się do nich przekonać bank.