Markowe materiały gwarantują odpowiednią jakość wytwarzanych produktów

Gięcie profili stalowych
Od przemysłowych urządzeń czy budowlanego sprzętu oczekuje się bezawaryjnego, długiego okresu działania. Oczywiście bardzo wana jest odpowiednia konstrukcja i projekt, ale dużą rolę w prawidłowym funkcjonowaniu urządzeń ogrywa dobór materiałów. Do wykonania praktycznie wszystkich przemysłowych maszyn stosowana jest stal, odlewana w wielu różnych rodzajach i o ogromnie odmiennych parametrach.

Przykład konstrukcji stalowej   pomnik Schiffshebewerk Niederfinow
Autor: bgeissl
Źródło: http://www.flickr.com/photos/bgeissl/2766483590/

JOd niedawna wśród konstruktorów bardzo popularne zaczęły być stale trudnościeralne. Cechuje je, jak można się domyślić po tym, jak się nazywają, podwyższona odporność na ścieranie pod wpływem różnych czynników mechanicznych, ale jednocześnie są stosunkowo łatwe w mechanicznej i spawalniczej obróbce. W praktyce w praktycznie każdym odpowiednio wyposażonym warsztacie za pomocą dostępnych tam urządzeń można przeprowadzić pełną obróbkę takiej stali. Dzięki takim właściwościom doskonale nadaje się ona do produkcji najróżniejszych korpusów, okładzin, części kruszarek i wywrotek, a także kontenerów i pojemników przeznaczonych do pracy w ciężkich warunkach.

Jednymi z najbardziej znanych produktów jeżeli chodzi o trudnościeralne stale są blachy hardox (uznana marka). Produkowane i sprzedawane są one w dużych arkuszach, które mogą być następnie przez partnerów przygotowywane pod konkretne potrzeby klientów. Dzięki wykorzystaniu odpowiednich maszyn w zasadzie nie ma żadnego ograniczenia co do rozmiarów i kształtu gotowych części, w zasadzie każdy skomplikowany projekt może zostać zrealizowany. Również obróbka końcowa nie powinna stanowić większych problemów, tego typu blachy bardzo dobrze nadają się do spawania, a uzyskane w ten sposób konstrukcje będą zachowywać wszystkie parametry materiału, w jakiego zostały wyprodukowane. Urządzenia zrobione z blach Hardox radzą sobie przy najtrudniejszych pracach, nie są im straszne kamienie, piasek, skały i złom (polecane rodzaje blach trudnościeralnych). Są także niezwykle odporne na mechaniczne zniekształcenia, a zachowanie ich jest w dużym stopniu przewidywalne. Mocno ogranicza to możliwość wystąpienia przypadkowych awarii, jakie w przypadku dużych zakładów mogą być drogie i kłopotliwe, a także usprawnia rozplanowanie obsługi serwisowej i harmonogramów napraw i przestojów.