Obecnie w różnorodnych dziedzinach życia widać obecność nowych technologii

kredyt
Aktualnie w bardzo wielu aspektach życia widać wpływ nowoczesnych technologii. Dotyczy to w szczególności komputerów i Internetu. Widać to dobrze na przykładzie urzędów i innych instytucji państwowych, które na dzień dzisiejszy zazwyczaj są już zautomatyzowane. Powszechna komputeryzacja objęła również sferę bankowości. Jednym z początkowych przejawów tego procesu było wprowadzenie bankomatów, urządzeń skomputeryzowanych służących do szybkiego wyjmowania gotówki z konta.

technologie
Placówki bankowe również są skomputeryzowane, co w znaczny sposób skraca czas oczekiwania na zrealizowanie żądanej usługi. Wielki wpływ na sferę bankową wywarło rozpowszechnienie się sieci WWW. Od pewnego czasu funkcjonuje i prężnie się rozwija tak zwana bankowość internetowa. Wyróżnia się ona tym, że wszystkie lub też większość spraw wiążących się z bankiem można załatwić tylko poprzez sieć, czyli bez wychodzenia z domu. Po czasie jako odmiana stworzona została również bankowość elektroniczna dla firm – https://www.bgz.pl/bankowosc_elektroniczna/ebgz-firma.html.

Przelewy internetowe

Razem z pojawianiem się bankowości elektronicznej poszerzano zakres czynności, jakie są możliwe do zrealizowania tą drogą. Obecnie są to między innymi takie usługi jak zaciągnięcie pożyczki czy kredytu. Najpopularniejszą usługą jest jednak wykonywanie przelewów za pośrednictwem sieci. Jest to droga bardzo prosta i szybka. Osoba posiadająca konto w Internecie musi tylko wprowadzić dane adresata we właściwych miejscach oraz wpisać kwotę przelewu. W sytuacji prowadzenia konta w banku tym samym co odbiorca pieniądze
technologie
Autor: Dell Inc.
Źródło: http://www.flickr.com

zostaną przelane tego samego dnia. W innych przypadkach trwa to najczęściej około jednego dnia.

Wyłącznie przez Internet

Jeszcze do niedawna jeżeli chodzi o bankowość internetową, to była ona w każdym przypadku sprzężona z prowadzeniem tradycyjnego konta, które wiązało się z możliwością otrzymywania pieniędzy i przeprowadzania innych czynności w budynku banku. Współcześnie natomiast coraz większą popularnością cieszą się banki wyłącznie internetowe. Jedyne, co posiada klient tego rodzaju banku, to karta debetowa (https://www.bgz.pl/indywidualni/karty/karta-kredytowa-mastercard-standard.html), z użyciem której wypłaca on środki z bankomatu. Poza tym wszystkie konieczne czynności realizuje sprzed monitora komputera. Jest to z pewnością sposób nowoczesny i wygodny.