Własna działalność, dofinansowanie

fundusz
Trudno Ci odnaleźć się na rynku pracy? Odczuwasz chęć bycia samemu sobie sterem i okrętem? Masz godny uwagi pomysł na własną działalność?
Odważ się na własną działalność gospodarczą! Zwłaszcza, że osoby planujące otworzenie własnej firmy, niekoniecznie muszą liczyć na samych siebie w postaci wkładu pieniężnego na rozwój własnego biznesu – urzędy pracy zapewniają dotacje i kredyty na rozwój działalności oraz kusy przygotowujące potencjalnych chlebodawców.

A może jesteś już właścicielem firmy, ale chcesz bardziej „rozwinąć skrzydła”? Bez względu na to, czy zmagasz się z przejściowymi problemami z płynnością, czy też
fundusz
Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com

niebawem planujesz poczynić wydatki na rozwój swojej firmy, kredyt gotówkowy (https://www.bgz.pl/indywidualni/doradca (https://www.forsel.pl/kredyty-dla-firm/kredyt-obrotowy)/pozyczki/pozyczka-gotowkowa.html) umożliwi Ci skuteczne zarządzanie płynnymi środkami finansowymi firmy. Fundusze unijne na rozwój (pełna treść) firm (https://www.bgz.pl/fundusze_eu/) to szansa dla tych, którzy mają cel by założyć własną firmę lub chcą modernizacji już funkcjonującej już firmy, jednak nie mają na ten cel wystarczająco dużo własnych funduszy.

Przy finansowym wsparciu ze źródeł zewnętrznych o wiele sprawniej jest urzeczywistnić przedsiębiorcom pomysł na własny biznes. Korzystanie z pomocy oferowanej przez fundusze unijne bezsprzecznie widocznie wpływa na rozwój firmy a także poprawę jej konkurencyjności. Przypuszczając, że choć część tych osób utrzyma się przez dłuższy okres na rynku – istnieją szanse, iż będą się rozwijać i pozyskiwać dalszych pracowników. Przyznając fundusze, Urząd Pracy niejako przysparza powiatowi dodatkowych pracodawców, którzy mogą następnie
firma
Autor: istock
Źródło: istockphoto.com

tworzyć nowe miejsca pracy dla bezrobotnych.

Pamiętajmy, że pomyślna decyzja odnośnie dotacji nie zwalnia nas od wypełniania obowiązków nałożonych przez instytucję dofinansowującą. Główny, to obowiązek utrzymania działalności gospodarczej przez okres nie krótszy niż 12 miesięcy od dnia rozpoczęcia działalności gospodarczej, pod rygorem obowiązku udzielenia zwrotu otrzymanych środków razem z odsetkami.
Mimo wielu obaw i odpowiedzialności z jaką wiąże się własna działalność spora liczba osób podejmuje to wyzwanie z przekonaniem o jego sukcesie, dlatego…powodzenia!