A czy to się opłaca?

finanse
Faktoring. Pojęcie jeszcze nie tak znane w naszym kraju, jednak coraz śmielej respektowane przez przedsiębiorców. Faktoring to głównie zapewnienie dużej ilości gotówki w szybkim czasie i bez zbędnych formalności, toteż sposób działania jest jak najbardziej oczywisty. Przede wszystkim, gwarantuje firmom środki potrzebne do ich funkcjonowania.

Nabyte doświadczenie mówi, iż faktoring (https://www.bgz.pl/korporacje/finansowanie-dzialalnosci/finansowanie-handlu/faktoring.html) doskonale się sprawdza i w czasach kiedy firmom wiedzie się
finanse
Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com

jak należy, kiedy potrzeba szybkiego zastrzyku gotówki, który zapewnia szybkie wsparcie dynamicznego wzrostu firmy – jak i w sytuacjach gdy firmom powodzi się nieco gorzej. Wielką zaletą jest, iż faktoring to z założenia usługa dedykowana konkretnej sytuacji firmy, specyfiki jej działania, w związku z powyższym łatwiej można reagować na te sytuacje. Podczas gdy większość instytucji finansowych zaczyna reagować dosyć niespokojnie, firma faktoringowa w związku, że opiera się w swoim finansowaniu na należnościach, może pozwolić sobie na większą elastyczność w działaniu, większą „dozę wsparcia” dla firmy, zwłaszcza w kłopotliwych sytuacjach. Klienci korzystający z faktoringu o wiele prościej radzą sobie z zawirowaniami na rynku.

Faktoring w kraju jest coraz bardziej popularny, aczkolwiek w porównaniu z państwami o większej stabilności gospodarczej, takimi jak Francja cały czas mamy dużo do nadrobienia.
finanse
Autor: Sean MacEntee
Źródło: http://www.flickr.com

Przykładowo we Francji firm, które wdrożyły usługi faktoringu istnieje około 50 tys, podczas gdy w Polsce jest to ok 6 tys. To dowód na to jak dobrze sprawdza się to narzędzie zarówno w skali światowej, jak i naszym kraju. Sporo branż w Polsce „kurczy” swój zakres funkcjonowania – faktoring wychodzi naprzeciw tym potrzebom, niełatwym czasom i wyraźnie widać, iż dociera do świadomości coraz liczniejszej liczby przedsiębiorców.

Zwykle z pewną nieufnością podchodzimy do nowatorskich przedsięwzięć i rozwiązań. Jednak życie weryfikuje nasze obawy i sami przekonywujemy się, że nie taki diabeł straszny… Swego czasu nie wszystkim było znane pojęcie SEPA – www.bgz.pl/korporacje/transakcje/polecenie-wyplaty-sepa.html. Dziś to konieczność. Przesyłanie pieniędzy pomiędzy rachunkami banków w obrębie Unii Europejskiej nigdy nie było prostsze. Zainteresujmy się więc tymi pojęciami, ponieważ przynieść nam mogą jedynie korzyści.