Rachunek dla firm z różną wielkością oprocentowania i z ciekawymi stawkami za obsługę rachunku

karta
W obecnych czasach karta płatnicze są najczęściej wybieranym przez nas środkiem w chwili, gdy przychodzi do wyjęcia pieniędzy z portfela. Jak to się mawia do dobrego człowiek szybko się przyzwyczaja, więc bardzo prędko przyzwyczailiśmy się do kart płatniczych. Tego rodzaju udogodnienie pomaga w wielu momentach naszej codzienności i wielu z nas bez karty płatniczej nie byłoby w stanie normalnie funkcjonować.

bank
Autor: Drew Hubbard, Ben Waters
Źródło: http://www.flickr.com
Jeszcze parę lat temu, gdy w wielu sklepach nie było można dokonać transakcji tym środkiem płatniczym nie byliśmy zdziwieni, ale teraz robimy wielkie oczy i często wychodzimy bez zakupów, bo w portfelu pustki, a karta nie jest przyjmowana. Dodatkowym udogodnieniem jest możliwość płacenia za zakupy zbliżeniowo nie musimy ciagle wystukiwać kodu pin wystarczy, że przyłożymy kartę i magia techniki sprawia, że środki znikają z naszego konta. Bardzo interesującą opcją jest karta – www.bgz.pl/indywidualni/karty/, która pokazuje nam stan naszego konta. To pewne novum na naszym rynku, ale znając nasze wygodnictwo i do tego szybko się przyzwyczaimy.

Kiedy zakładamy firmę musimy też pomyśleć o tym, w jakim banku będziemy mieli konto. Banki oferują nam rachunek dla firm – https://www.bgz.pl/korporacje/rachunki/rachunki-biezace.html z różnym oprocentowaniem i z różnorodnymi kwotami za prowadzenie rachunku i inne konieczne opłaty. Dlatego zanim założymy rachunek dowiedzmy się, który bank ma najbardziej korzystną ofertę dla naszego biznesu. Na polskim rynku są też banki, które funkcjonują tylko dla osób mających jakiś biznes, może to właśnie w tego typu banku powinniśmy założyć nasz rachunek?

bank
Autor: OTA Photos
Źródło: http://www.flickr.com

Wiadomo, że każda firma, będzie zwracała uwagę na inne niuanse, dlatego, każda będzie miała własny pomysł na to gdzie najlepiej otworzyć rachunek dla swojej firmy. Jeżeli nie jesteśmy do końca przekonani warto udać się do placówki banku, a jeśli nie chce nam się wychodzić, lub nie mamy na to czasu spróbujmy skorzystać z wirtualnej rozmowy z pracownikiem banku (niektóre banki dają taką możliwość). Dodatkowo można zapytać kogo, kto ma firmę, dowiedzieć się gdzie otworzył konto i czy jest zadowolony z usług konkretnego banku. Dobrze też wiedzieć, że jeśli mamy zamiar zostać częścią jakiejś większej firmy, to na pewno odgórnie dowiemy się z usług, którego banku mamy korzystać.